Anasayfa / Türkiye Uçak Bileti / Diyarbakır Uçak Bileti
Diyarbakır Uçak Bileti
Diyarbakır Uçak Bileti

Diyarbakır Uçak Bileti

Diyarbakır uçak bileti sayfamızdan, en ucuz Diyarbakır uçak bileti fiyatlarını karşılaştırıp, kolayca satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Diyarbakır Gezi Rehberi   Diyarbakır Yemek Rehberi

Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin en dikkat şehirlerinden birisi olan Diyarbakır, aynı zamanda bölgenin en büyük ve en kalabalık ilidir. 1.5 milyonu aşkın nüfusuyla özel bölgelerden birisi olan Diyarbakır’da tarihi yerler dikkat çeker. Hala değerini koruyan Diyarbakır Kalesi gibi tarihi yerlerin yanı sıra Ulu Cami gibi dini merkezler de ziyaret edilebilir. Üstelik sadece Müslümanlık için değil, diğer dinler için de önemli dini yapılar vardır. Meryem Ana Kilisesi gibi yerler, ziyarete açıktır ve kullanılmaktadır. , Atatürk Evi gibi yerler gezilebilir. Ayrıca Çin Seddi’nden sonra dünyada sağlam kalmış en büyük kalelerden biri olan Diyarbakır Kalesi’ne de çıkabilirsiniz. Yaş 35 yolun yarısı eder şiiriyle ünlü şair Cahit Sıtkı Tarancı’nın evi de bugün müze olarak ziyarete açıktır. Diyarbakır çok fazla dikkat çekse de yaz aylarının yakıcı sıcağı, bölgeyi zorlu kılar. Mutfağı ile dikkat çeken Diyarbakır’da özel lezzetlerin denenmesi için de seçenekler oldukça fazladır.

Diyarbakır’da Ulaşım

Bölgede ulaşım çok sorun olmadığı gibi Diyarbakır Havalimanı’ndan şehrin dört bir yanına erişim sağlanabilir. Otobüs, minibüs, taksi ve araç kiralama seçenekleri bölgeye gelen kişiler için tercih edilebilir durumdadır. Şehir içi ulaşımda en çok otobüsler tercih edilir. Diyarbakır Havalimanı’nın civarlarında farklı tarihi yapılar olduğu için taksiler de kısa mesafelerde uygundur. Uçak seferleri ile entegreli bir şekilde çalışan otobüsler, kişilerin beklemeden aktarma yapmasını ve merkeze ulaşmasını sağlar. Daha özel bir seçenek isteyenler ise araç kiralamayı tercih edebilir. Diyarbakır Havalimanı’nda yer alan özel firmalar aracılığı ile uygun fiyatlarla araç kiralamak mümkündür. İsteyenler daha önceden araç kiralama için randevu alarak, uçak saatine bağlı bir şekilde aracın hazırlanmasını dahi sağlayabilir. Böylece Diyarbakır Havalimanı’na indikten sonra erişim sağlanmasında herhangi bir sorun yaşanmaz.

Uçak Bileti

İlgini Çekebilir

Trabzon uçak bileti

Trabzon Uçak Bileti

Trabzon uçak bileti sayfamızdan, en ucuz Trabzon uçak bileti fiyatlarını karşılaştırıp, kolayca satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.   …