Anasayfa / İngiltere Uçak Bileti / Londra Uçak Bileti
Londra Uçak Bileti
Londra Uçak Bileti

Londra Uçak Bileti

Londra uçak bileti sayfamızdan, en ucuz Londra uçak bileti fiyatlarını karşılaştırıp, kolayca satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

 

İngiltere’nin başkenti olan Londra; eğitim ve iş konusunda en cazip şehirlerden birisi olduğu gibi sadece turistik amaçlı daha yoğun bir ilgi görmektedir. Özel coğrafi konumu ve İngiltere’nin ana merkezi olan Londra, görüşmeye değer yapılarıyla da tarihi bir güzellik sunar. Şehirde yer alan ve eski yıllardan beri değerini korumayı başaran yapılar, her yıl milyonlarca turist tarafından ziyaret edilir. Tower Bridge, Londra Kulesi gibi yerlerin yanı sıra Buckingham Sarayı gibi eski mimariler Londra’da dikkat çeken yapılar arasında yer alır.

Sanatsal anlamda da zengin bir şehir olan Londra, tiyatroları, bale gösterileri gibi etkinlikleriyle de sanatsal anlamda ziyaretçilerine alternatif yaratır.

Londra’da Ulaşım

Londra’da ulaşım gelişmiş seçeneklere sahip olsa da yoğunluk olması nedeniyle karayolu ile ulaşım biraz zaman almaktadır. Bölgeye çevre ülkelerden gelen kişiler için de en cazip alternatif havayoludur. 5 farklı havalimanının aktif bir şekilde hizmet verdiği Londra’da kişiler uygun bir şekilde bölgeye erişim sağlayabilmektedir. Bölgede hizmet veren havaalanları ve merkeze olan konumu ise şöyledir;

Heathrow Havalimanı – Kent merkezine 25 km uzaklıkta

Gatwick Havalimanı  – Şehir merkezine uzak bölgede.

London City Havalimanı – Şehre en yakın havaalanı

Stansted Havalimanı – Şehir merkezine 65 km uzaklıkta.

Luton Havalimanı – Şehre 55 km uzaklıkta.

Londra’da Ulaşım Seçenekleri Neler?

City London Havalimanı, bölgeye yakın olması sayesinde en çok tercih edilen yerlerden birisidir. Şehre uzaklığı 11 km olması sayesinde havaalanı ile merkez erişimi kolay bir şekilde sağlanmaktadır. Taksi, tren, metro ve otobüs havaalanı sonrasında tercih edilebilecek ulaşım seçenekleridir.

Gatwick Havalimanı, şehir merkezine uzak konumda olduğu için kişilerin merkeze erişilmesi daha uzun sürmektedir. 45 km uzaklıkta yer alan havaalanında hızlı tren, otobüs, taksi, araç kiralama tercih edilebilir. Şehrin en büyük ikinci havaalanı olan Gatwick Havalimanı, bu nedenle yoğundur.

Heathrow Havalimanı, Luton Havalimanı, Stansted Havalimanı için de benzer seçenekler mevcuttur. Kişiler ekonomik durum ve tercihlerine göre Londra’ya erişim sağladıktan sonra ulaşımını devam ettirebilir. Merkezde yoğunluk olduğu için karayolundan uzak kalınması önerilir.

Uçak Bileti

İlgini Çekebilir

Bristol uçak bileti

Bristol Uçak Bileti

Bristol uçak bileti sayfamızdan, en ucuz Bristol uçak bileti fiyatlarını karşılaştırıp, kolayca satın alma işlemini …