Anasayfa / Sırbistan Uçak Bileti / Belgrad Uçak Bileti
Belgrad Uçak Bileti
Belgrad Uçak Bileti

Belgrad Uçak Bileti

Belgrad uçak bileti sayfamızdan, en ucuz Belgrad uçak bileti fiyatlarını karşılaştırıp, kolayca satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

 

Belgrad’a Nasıl Gidilir?

Seyahat severlerin, seyahate çıkmadan önce en çok sordukları sorulardan birisi de gidecekleri yere nasıl gidecekleridir. Peki, Sırbistan’ın başkenti Belgrad’a Türkiye’den hangi ulaşım yöntemleri ile gidilir?

Uçak

Haftanın 7 günü boyunca İstanbul Atatürk Havalimanı ve İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanında direk uçuşlar ile Belgrad’a gidebilirsiniz. Eğer uçak yolculuğu ile gitme kararındaysanız, Türk Hava Yoları (THY), Pegasus Airlines, Atlas Global, Jat Airways, ve Atina aktarmalı uçuş yapan Aegean Airlines üzerinden seferleri takip ederek ucuz bilet bulabilirsiniz. Yaklaşık 1 saat 45 dakikalık bir uçuşun ardından Nikola Tesla Havalimanına varacaksınız. Sırbistan’ın Türk vatandaşlarına yönelik vize uygulaması bulunmamakta. Ülkeye giriş esnasında otel rezervasyonu ve dönüş biletinizi yanınızda bulundurmayı ihmal etmeyin.

Tren

Belgrad’a tren ile gitmek mi itiyorsunuz? Bunun için öncelikle Bulgaristan’ın başkenti Sofya’ya gitmeniz gerekmekte. TCDD İstanbul-Kapıkule-Sofya-Bükreş hattını takip eden Bosfor Ekspresi ile Sofya’ya ulaşıp, yeni bir bilet alarak Sofya-Belgrad seferi yapan trene binmelisiniz.

Otobüs

Otobüs yolculuğu yaparak Belgrad’a gitmek mümkün. İstanbul Esenler otogarından bilet almanız yeterli. İstanbul-Belgrad Arası karayolu mesafesi 950 km’dir. Bulgaristan ve Sırbistan sınır kapılarındaki beklemelere ve bürokratik işlemlere bağlı kalarak seyahat süresi değişkenlik göstermekle beraber ortalama yolculuk süresi 12-15 saat arasındadır. Marmaris Turizmin Belgrad’a düzenli seferleri bulunmakta. Şayet Belgrad’a otobüs ile gitmeye karar kıldıysanız,  Bulgaristan üzerinden geçiş olacağı için transit vizenizi yanınıza almayı unutmayın.

Belgrad Şehir Merkezine Ulaşım

Havalimanı Üzerinden Şehre Ulaşım

Şehir merkezine 20 km uzaklıkta olan Nikola Tesla Havalimanından taksi, belediye otobüsleri ya da araç kiralama aracılığıyla ulaşabilirsiniz. 72 numaralı belediye otobüsün 2€’luk bir ücreti var. Tabi bileti havalimanında bulunan kiokslardan daha ucuza almak mümkün.

4 kişilik taksi ile ulaşım ise yaklaşık 15€ civarında. Belgrad’da sabahtan 22.00’ye kadar, 22.00-00.00 arası ve 00.00’dan sabaha kadar olmak üzere 3 farklı taksimetre tarifesi bulunuyor.

Gardan Şehre Ulaşım

Belgrad Tren Garının hemen önünden 2 numaralı tramvaya binerek tarihi şehit merkezine ulaşabilirsiniz. Tramvaya kiokstan 0,5€ ücret ile alacağınız biletle biniş yapabilirsiniz.

Eğer Belgrad’a şahsi aracınız ile gelecekseniz, otopark hususuna dikkat etmelisiniz. Şehir Zone I-II-III olarak bölgelere ayrılmış bulunmakta. Zone I’de park etmeniz kesinlikle yasak ve hatta kısa duraklamalarda dahi sıkıntı yaşayabilirsiniz. Otopark tarifeleri ise  ilk saat 80 RSD, ikinci saat 90 RSD, sonra her saat başı 100 RSD.