Anasayfa / Türkiye Uçak Bileti / Gaziantep Uçak Bileti
Gaziantep Uçak Bileti
Gaziantep Uçak Bileti

Gaziantep Uçak Bileti

Gaziantep uçak bileti sayfamızdan, en ucuz Gaziantep uçak bileti fiyatlarını karşılaştırıp, kolayca satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

 

Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde bulunan Gaziantep, nüfus yoğunluğuyla dikkat çeker. Farklı iklimi nedeniyle sınırların tam olarak çizilemediği ilde, yazları çok sıcak, kışlar ise soğuk geçer.
Gaziantep, tarihi değerleriyle dikkat çektiğinden dolayı şehirde tarihi bir ziyaret dahi gerçekleştirilebilir. Antep Kalesi gibi özel tarihi yapıların yanı sıra yine tarihi Bakırcılar Çarşısı da hem gezilecek hem de alışveriş yapılabilecek yerler arasındadır, Gaziantep’te en dikkat çeken detaylardan birisi hayvanat bahçesidir. Türkiye’nin en büyük hayvanat bahçesinin bulunduğu bölge, bu özelliğiyle de farklı bir turizm etkinliği yaratmaktadır. Özel bir mutfağı bulunan Gaziantep, aynı zamanda yerel lezzetleriyle de keyifli bir ziyaret sunar.

Gaziantep’te Ulaşım

Gaziantep bölgesine ulaşımda karayolu dışında Gaziantep Oğuzeli Havalimanı yer alır. Şehir merkezine 20 km uzaklıkta bulunan Gaziantep Oğuzeli Havalimanı, ulaşımı da çeşitlendirmektedir. Yurt içi ve yurt dışı seferlerin düzenlenmesi sayesinde bölgeye yakın iller için de Gaziantep caziptir. Gaziantep Oğuzeli Havaliman’ından merkeze ulaşılmak istenmesi halinde ise otobüs, HAVAŞ ya da taksit tercih edilmelidir. Bölgede en çok tercih edilen ise HAVAŞ’tır. Sık aralıklarla düzenlenen seferler, üstelik uçak seferleriyle de birbirini tutar. Ayrıca özel servisler de tercih edilebilir. Belediye otobüslerinde aralıksız bir şekilde hizmet sunulduğundan dolayı kişiler hiçbir işlem yapmasına gerek kalmadan otobüsle ulaşım sağlaması da mümkündür. Şehir merkezi ile Gaziantep Oğuzeli Havalimanı uzak olduğundan dolayı taksiler çok fazla tercih edilmiyor. Üstelik araç kiralama noktasında da kişilerin oldukça zengin bir seçeneği mevcut. Kişiler Gaziantep Havalimanı’nda yer alan firmalardan araç kiralama yolu ile araç temin ederek direk merkeze erişebilir. Bölgede trafik ise genellikle orta yoğunluktadır. Bu bakımdan özel araçlarla Gaziantep ziyareti yapmak da söz konusudur. Önceden rezervasyon yaptırılması halinde, erişim daha da kolay hale gelecektir.

Uçak Bileti

İlgini Çekebilir

Trabzon uçak bileti

Trabzon Uçak Bileti

Trabzon uçak bileti sayfamızdan, en ucuz Trabzon uçak bileti fiyatlarını karşılaştırıp, kolayca satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.   …