Anasayfa / Ucuz Uçak Bileti / İstanbul Bükreş Uçak Bileti
İstanbul Bükreş Uçak Bileti
İstanbul Bükreş Uçak Bileti

İstanbul Bükreş Uçak Bileti

İstanbul Bükreş uçak bileti sayfamızdan, en ucuz İstanbul Bükreş uçak bileti fiyatlarını karşılaştırıp, kolayca satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

 

Romanya’nın başkenti olan Bükreş aynı zamanda ülkenin en kalabalık şehridir. Tuna Nehri’nin güneyinden geçtiği şehir, ülkenin güneydoğusunda konumlanmıştır. 2 milyon nüfusa sahip olan Bükreş, sanatın, mimarinin, ticaretin ve medyanın başkenti konumundadır. Ülkenin refah seviyesinin oldukça yüksek olduğu şehirlerden biri olan Bükreş, eğitim konusunda da gelişmiş bir şehirdir.

İstanbul’dan Bükreş’e direk uçuş bulunmaktadır. İstanbul’dan şehre yaklaşık uçuş mesafesi 429 kilometredir. İstanbul’dan Bükreş’e yaklaşık uçuş süresi ise 1 saat 20 dakikadır.

Havalimanından şehir merkezine ulaşım

Şehrin havalimanlarından ikinci önemli olan Baneasa Aurel Vlaicu Havalimanı şehir merkezine yaklaşık 10 kilometre uzaklıktadır. Havalimanından şehir merkezine ulaşımın oldukça kolay olduğu Bükreş’te ulaşım araçları konusunda da birden fazla alternatif bulunmaktadır. Havalimanından şehir merkezine taksi, tramvay, troleybüs, otobüs ve araç kiralama ile ulaşım sağlayabilirsiniz.

Bükreş’e ne zaman gidilir?

Karasal iklime sahip olan Bükreş, yazları oldukça sıcak ve kurak geçerken kış aylarında da sert soğuk ve kar yağışlı geçmektedir. Yaz aylarında 30 dereye kadar çıkan sıcaklık kışın ise 1 dereye kadar düşmektedir. Şehrin sahip olduğu iklim koşulları nedeniyle Bükreş’e gitmek için en uygun aylar mayıs ve ekim ayları arasıdır. Bu nedenle şehir en çok ziyareti de bu aylar içerisinde almaktadır.

Bükreş’te gezilecek yerler

Bükreş’e gidenler şehri gezmek için güne erken başlaması gerekebilir diyebiliriz. Çünkü şehir adeta bir açık hava müzesidir. Sizlere görsel şölen sunan mimari yapılarıyla, doğal güzellikleri ve daha fazlasıyla görülmeye değer yerlerden biri olan Bükreş’te gezilecek yerler şuralardır:

  • Parlamento Binası
  • Ulusal Tarih Müzesi
  • Macca Villacross Pasajı
  • George Enescu Müzesi
  • Grigore Antipa Doğa Tarihi Müzesi
  • Cotroceni Sarayı

Uçak Bileti

İlgini Çekebilir

Malta Adası Uçak Bileti

Malta Adası Uçak Bileti

Avrupa’da yer alan ada devleti parçası Malta adası uçak bileti ile gidilerek tarihinin hazine yuvası …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir