Anasayfa / İsviçre Uçak Bileti / Zürih Uçak Bileti
Zürih Uçak Bileti
Zürih Uçak Bileti

Zürih Uçak Bileti

Zürih uçak bileti sayfamızdan, en ucuz Zürih uçak bileti fiyatlarını karşılaştırıp, kolayca satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

 

Zürih Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

İsviçre’nin en kalabalık şehri olan Zürih hakkında ve havalimanından şehir merkezine ulaşımın nasıl sağlandığı hakkından bilgiye yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Zürih Hakkında

Zürih, dünyaca tanınmış şehirler içerisinde yer alıyor. İsviçre’nin en kalabalık şehirlerinden birisi olup, Dünya Futbol Birliği FIFA ve Avrupa Futbol Birliği UEFA’nın da yönetildiği bir şehir olmakta. Zürih’e seyahat amaçlı giden turistlerin zamanlarını dolu dolu geçirebileceklerini söyleyelim. Özellikle Zürih’te yapacağınız bisiklet turu keyifli vakit geçirebileceğiniz bir aktivite.  El yapımı saatleriyle ünlü bir şehir olan Zürih, dünyanın en önemli banklarının da merkezi konumunda. Bisiklet kiralayarak  Zürih’te bulunan birçok kilise ve gezilecek yerleri görme imkanını yakalayabilirsiniz. Hayvanat Bahçesi, Fraumünster Kilisesi, Opera Binası, Botanik Bahçesi gibi birçok yer gezilecek yerler içerisinde bulunuyor. Yaz ve bahar mevsimlerinde Zürih’i gezmek için tercih edebilirsiniz.

Havalimanından Zürih Şehir Merkezine Ulaşım

Zürih gölü ve Limmat Nehri olarak şehir 2 kısma bölünüyor. Zürih’in merkezine otobüs,tren ve tramvay gibi birçok ulaşım aracı ile de ulaşabiliyorsunuz. Şehir içi ulaşımda en çok otobüs ve tramvay tercih ediliyor.

Tren

Tren, havalimanından şehir merkezine ulaşım sağlanacak en kolay yollardan birisi olmakta. Tren 12 dakikaya bir sefer yapıyor ve şehir merkezine ulaşmanı yalnızca 12 dakika sürüyor.

Tramvay

10 tane tramvay hattının olduğu şehirde, şehir merkezine ulaşmak kolay oluyor. Ancak bazı bölgelere tramvay ile ulaşım sağlanmadığından tramvay ile inip otobüs ile aktarma yapabiliyorsunuz. Tramvay hatlarında 2 numaralı hat Farbhof ve Tiefenbrunnen İstasyonuna, 3 numaralı hat Albisrieden, 4 numaralı hat Werdhölzli ,5 numaralı hat Enge Tren istasyonuna gitmekte. 7 numaralı hattın Wollishofen ve Stettbach istasyonları arasında ulaşım sağlıyor.

Otobüs

Şehrin farklı bölgelerine ve havalimanımdan şehir merkezine otobüsler ile ulaşım sağlayabilirisiniz.

Taksi

Taksi ile havalimanından şehir merkezine kolaylıkla gidebilirisiniz. Ancak bir otobüs ve tramvaya göre taksi ücreti fazla olmakta.

Araç Kiralama

Birçok farklı şirketten araç kiralayarak şehir merkezine ulaşıp dilediğiniz yerleri gezme fırsatı bulabilirsiniz.

Uçak Bileti