Anasayfa / Karadağ Uçak Bileti / İstanbul Karadağ Uçak Bileti
İstanbul Karadağ Uçak Bileti
İstanbul Karadağ Uçak Bileti

İstanbul Karadağ Uçak Bileti

Kültürel yapısıyla, gezilecek yerleriyle tercih edilmesi gereken yerlerden Karadağ, İstanbul Karadağ Uçak Bileti ve gezilecek yerlere bir göz atalım.

İstanbul Karadağ Uçak Bileti

Dünyanın en yeni devletleri arasında olan Karadağ, Balkan coğrafyasında etkileyici doğasıyla ve muhteşem sahilleri ile öne çıkan bir ülke. Türk vatandaşlarının vizesiz seyahat edebildiği ülkedir.

Karadağ (Montenegro)’nun ismi ilk kez 15. yüzyılda bahsedilmeye başlanmıştır. Uzun seneler boyunca bölgenin en güçlü devleti Osmanlı İmparatorluğu’na karşı bağımsızlığını korumayı sürdürdü.

Birinci Dünya Savaşı’dan sonra Hırvat, Sırp ve Sloven Krallığı’na dahil olan Karadağ, İtalyan birlikleri tarafından Nisan 1941’de işgal edildi. Yugoslavya Sosyalist Federal Cumhuriyeti’nin parçası ikinci Dünya Savaşı’ndan sonra olmuştur .

Karadağ’da Gezilecek Yerler

Budva : Yumuşacık kumlu plajları, muhteşem koyları, kayalıklar, küçük adalar ve oldukça renkli görünümü ile Miami olarak biliniyor.

Kotor : UNESCO Dünya Mirası Listesinde bulunan Kotor, Orta Çağ kasabalarını andıran görkemli mimarisinin yanı sıra deniziyle de görenleri kendisine hayran bırakıyor.

Tivat : Tivat civarında bulunan küçük köy olan Gornja Lastva, geleneksel dans ve müzikler eşliğinde organize olan etkinlikleri ve Fiest haftası ile biliniyor. Tivat şehri bir kıyı kenti olması nedeniyle oldukça görkemli sahillere sahiptir.

Perast : Küçücük bir sahil kasabası olan Perast’ın etkileyici dokusuyla, ormanlarla kaplı dağları ve temiz havasıyla tüm ziyaretçilerin ilgi odağı oldu.

Herceg Novi : Herceg Novi, Osmanlı döneminde Castelnuovo ‘yeni kale’ olarak biliniyordu Karadağ’ın Kotor Körfezi’nin iç kısımlarda kalan sahil şerididir.

Bar : Eski şehir ve Yeni kısım diye iki bölgeye ayrılan tarihi bölge olan Bar, ülkedeki Müslüman nüfusun da en yoğun olduğu bölgedir.

Çetinje : Çetinje  ülkenin eski başkentidir. Lovcen Ulusal Parkı ile görkemli bir yerdir. Çetinje’de  müzeler ve Ortodoks Çetinje manastırı, Kral Nikola’nın Evi’ni görmeden dönmeyiniz.

Zabljak : Küçük bir ülke olmasına karşın iç bölgeleri ve kıyı şeridi arasında sıcaklık farkları bulunan Karadağ’da, yazın en yüksek derecesi 35-40 dereceye kadar çıkabilmektedir. Ağustos ayında ortalama 33 derece olarak hissedilen sıcaklıklar, kışın 9 derecelere kadar inmektedir.

Podgorica : Podgorica, ülkedeki dümdüz alana kurulmuş tek şehirdir. Podgorica dağın altında anlamına gelir.Stara Varos olarak tanınan eski şehir beldesinde iki cami ve bir saat kulesi mevcut.

Uçak Bileti

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir