Anasayfa / Ucuz Uçak Bileti / İstanbul Fas Uçak Bileti
İstanbul Fas Uçak Bileti
İstanbul Fas Uçak Bileti

İstanbul Fas Uçak Bileti

Tarih kokan sokaklarında gezmekten keyif alacağınız bir yerdir Fas.  İstanbul Fas Uçak Bileti ve Gezilecek yerler hakkında bilgi verelim.

İstanbul Fas Uçak Bileti

1956 senesinde Fas bağımsızlığını bütün dünyaya ilan etti. Bir yıl sonra ise Fas’ın emirlik olduğu ve Sultan Beşinci Muhammed’in emir ünvanını aldığı bildirildi. Belirli çalışmalar sonucunda İspanya ülkenin işgal altında tuttuğu kuzey bölgelerini terketmek zorunda kaldı.  Atlas Okyanusu sahillerindeki İfni Üssü 1969 senesin de Fas’a bırakmasıyla ülke bugünkü sınırlarına sahip oldu.

 

Fas’ta Gezilecek Yerler

Marakeş : Berberi dilinde baktığımız zaman “Tanrı’nın Ülkesi” anlamına gelir. Marakeş yapılarının renginden ötürü yerli halk tarafından  “Kızıl Şehir” olarak anılan , Fas gezilecek yerler denildiğinde ilk akla gelen şehir. İslam mimarisinin en görkemli örneklerini barındıran kentte turistik açıdan en çok ilgiyi çeken mekânlar Medina (Eski Şehir) bölgesinde toplanmış.

Kazablanka : İspanyolca’da “Beyaz Ev” anlamına gelen adını 20. yüzyıl öncesindeki mimarisinden alan Kazablanka, modern görünümünü sömürge döneminde Fransızlar’ın gerçekleştirdiği projeler sayesinde kazanmış.  Muhammed V Meydanı’nda ve Twin Center’da bu çalışmaların etkilerini görebilirsiniz.

Fes : Ülkeye adını veren kent, geçmişte Medine ile olan ticari ve kültürel etkileşimlerinden dolayı oldukça zengin bir kültüre sahip olmuş. Günümüze kadar başarıyla korunmuş tarihi binaları sayesinde “Yaşayan Orta Çağ İslam Kenti” olarak anılan kentte alışveriş yapabileceğiniz otantik pazarları, tarihi anıtları, fotoğraf çekmekten hoşlananların ilgisini çekiyor.

Agadir : Yılda ortalama 300 gün süren güneşli havası, şık marinası ve uzun kumsalları nedeniyle tatilcilerin Fas gezilecek yerler listelerinde kendisine yer buluyor.

Essaouira : Eski adı Magador olan Essaouira (Suveyra) askeri amaçla kurulmuş bir balıkçı kasabası. Bir dönem hipilerin yoğun ilgi gösterdiği kentteki tarihi yapıların büyük kısmı, koruma amaçlı inşa edilmiş surların içerisinde bulunuyor.

Rabat : Bağımsızlığın ardından başkent ilan edilen Rabat, çeşitli medeniyetlerden miras kalmış anıtları, kültürel etkinliklere ev sahipliği yapan tarihi binaları ve koloni mimarisi ile oluşmuş yapısıyla Fas’ın en önemli turistik bölgelerinden birisini oluşturuyor.

Chefchaouen : Sokakları ve mavi badanalı binalar ile ünlenen Chefchaouen, gece hayatı yönünde pek bir aktivitesi olmamasına rağmen Fas’ın en popüler tatil bölgelerinden birisi olarak anılıyor.

 

Uçak Bileti

İlgini Çekebilir

Machu Picchu Uçak Bileti

Machu Picchu Uçak Bileti

UNESCO Dünya Mirası Listesine alınan Machu Picchu uçak bileti ile ziyaretçilerine geniş bir aktivite imkanı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir