Anasayfa / Avustralya Uçak Bileti / Graz Uçak Bileti
Graz Uçak Bileti
Graz Uçak Bileti

Graz Uçak Bileti

Graz uçak bileti sayfamızdan, en ucuz Graz uçak bileti fiyatlarını karşılaştırıp, kolayca satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

 

Avusturya’nın güneydoğusunda bulunan ve Steiermark Eyaleti’nin başkenti olan Graz, Viyana’dan sonra en büyük ikinci şehirdir. Mimari yapısıyla ön plana çıkan şehir, Mur Nehri’yle ikiye ayrılır. Mur Nehri üzerinde bulunan 15 adet köprü vardır. Savaşlardan korunmak amacıyla yapılmış olan  ‘Oyulmuş Tepe’, şehirde oldukça ünlüdür. Graz’da bulunan yapıların çoğu da Rönesans döneminden kalmadır. Dünyaca ünlü mucit ve fizikçi Nikola Tesla, şehirdeki politeknik okulunda eğitim görmüştür. Ünlü aktör Arnold Schwarzenegger de bu şehirde doğmuştur. Demir, maden, deri, kağıt, cam sanayi, Graz’da oldukça gelişmiştir ve endüstri şehri olarak bilinir.

Graz, soğuk ve ılıman bir iklime sahiptir. Mur Nehri’nin derinliğinin yeterli olmamasından dolayı, şehir içerisinde ulaşım yapılamamaktadır. Fakat nehirde sörf ya da rafting yapılabilmektedir. Nehir yolu boyunca da devam eden bir bisiklet yolu bulunur. Bu bisikletleri kent merkezinden kiralayabilirsiniz. Genel olarak şehir içerisinde ulaşım oldukça kolaydır. Şehir içerisindeki ulaşım, tramvay ve otobüslerle sağlanıyor. Çevre şehirlere de yakın olması, Graz’ı merkezi bir şehir haline getiriyor. Graz’dan Viyana’ya 22€ ücret ödeyerek otobüsle 2,5 saatte gidebiliyorsunuz. Şehir içerisine dönersek, yürümek için de oldukça uygun bir kent Graz. Avrupa’da en iyi korunmuş şehir merkezi Giraz’dadır ve UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Old Town, turistler tarafından yoğun ilgi görmektedir. Graz, 2003 yılında Avrupa Kültür Başkentliği yapmıştır. Tüm bunların yanı sıra, Avrupa’daki tek caz fakültesine sahip şehir yine Graz’dır.

Havalimanından Graz Şehir Merkezine Ulaşım

Graz Havalimanı, şehir merkezine 9 km uzaklıkta yer alır. Havalimanında hem toplu taşıma hem de taksi ve araç kiralama seçenekleriyle kent merkezine gitme imkanına sahipsiniz. Bunların dışında bir diğer seçenek olarak da havalimanı shuttle servisleri sunuluyor ve bunlarla da oldukça konforlu bir yolculuk yapabilirsiniz.

Otobüs

Havalimanından kent merkezine gidebileceğiniz tek toplu taşıma tercihi otobüs. Havalimanında yer alan otobüs duraklarındaki otobüslere, 2,20 Euro ücretindeki biletler karşılığında binebilirsiniz. Şehir merkezine gitmeniz 16 dakika sürüyor.

Otel Servisleri

Eğer seyahatiniz esnasında bir otelde kalacaksanız, otel servislerini de ulaşım için tercih edebilirsiniz. Seyahatiniz grup halindeyse, servislerin ücreti de düşüyor. Önceden görüşerek rezervasyonunuzu yaptırdığınızda, servisle otelinize kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz.

Araç Kiralama

Graz’ın diğer şehirlere yakın olması, araba kiralamak için bir neden olabilir. Böylece diğer şehirleri de görme imkanına sahip olabilirsiniz. Havalimanında araba kiralamanız için 5 ayrı şirket bulunuyor. Bunlardan birini tercih ederek, uluslararası geçerliliği olan sürücü ehliyetinizle aracınızı kiralayabilirsiniz.

Taksi

20 Euro karşılığında dilerseniz şehir merkezine taksiyle gidebilirsiniz. Terminalin hemen çıkış kapısında taksi duraklarını bulmanız mümkün.

Havalimanı Shuttle Servisleri

Bu servisler, 7/24 hizmet veriyorlar. 2 ayrı şirketin Shuttle servisi bulunuyor ve bu servislerden yararlanarak, bütçenize göre otobüs, taksi ya da limuzinle şehir merkezine gidebilirsiniz. Ortalama 38 euro ücreti olan bu servis için önceden rezervasyon yaptırmanız gerekiyor.

Uçak Bileti

İlgini Çekebilir

Malta Adası Uçak Bileti

Malta Adası Uçak Bileti

Avrupa’da yer alan ada devleti parçası Malta adası uçak bileti ile gidilerek tarihinin hazine yuvası …