Anasayfa / Ucuz Uçak Bileti / İstanbul Charlotte uçak bileti
İstanbul Charlotte uçak bileti
İstanbul Charlotte uçak bileti

İstanbul Charlotte uçak bileti

Kraliçe şehri olarak bilinen Charlotte yeşil alanlarıyla huzurlu bir şehirdir. Charlotte şehri ve İstanbul Charlotte uçak bileti hakkında bilgi edinelim.

İstanbul Charlotte Uçak Bileti

Kraliçe şehri Charlotte Amerika Birleşik Devletleri’nin en hızlı büyüyen şehirlerinden biridir. New York’tan sonra en büyük ikinci bankacılık merkezi. Ünlü Fortune Dergisinde en iyi 500 şirketinden yüzlercesine içinde bulunduran şehir, iyi durumdaki hava ağı ile kıtalararası olarak da Londra, Toronto, Paris, Münih gibi şehirlere bağlı.

Charlotte’a baktığınızda, onun tam bir iş merkezi olduğunu anlayabilirsiniz.  Kraliçe şehrinin, 250 yıl geriye giden tarihinin ve tarihi parçalarının yıkımı üzerine kurulmuş. Son senelerde bu durum, sık bir hal almaya başlamasına rağmen, şehir hala birçok tarihi mekana sahip.

Ülke geneline göre farklı bir tarihin ve kültürün olduğu Charlotte’ta gezilecek yerler oldukça fazla. Şehrin kurucuları olan İrlanda ve İskoçlar tarafından yapılmış birçok yapının yanı sıra modern çağda yapılmış birçok aktivite alanıyla şehir, sayısız eğlence alternatifi sunuyor. Siz de kraliçe şehrine gerçekleşecek geziniz öncesinde önerilerimize göz atabilir Charlotte hakkında fikir sahibi olabilirsiniz. Araba yarışlarını sevenler için de önemli merkezler bulunuyor. Charlotte, NASCAR’a ev sahipliği yapıyor. NASCAR’ı, Charlotte Otomobil Yarış Pisti’ni ya da şehrin biraz dışındaki Hendrick Motor Sporları Müzesi’ni ziyaret etmek isteyebilirsiniz.

Charlotte’de Gezilecek Yerler

Discovery Place : Bilimsel çalışmaları ile dikkat çeken ve çeşitli deneyleri canlı canlı  izleyebileceğiniz müzede hidrojen balonunun patlama aşamasını ya da yağmur ormanını görebilirsiniz.

The U.S. National Whitewater Center : Şehirde yeşilliğin bol olduğu noktalarından biri olan merkez, Catawba Nehri kıyısında yer alan oldukça büyük bir alanda konumlanıyor.

NoDa : Şehrin hem tarihi hem de sanatla iç içe olan bu bölgesinde şehrin tüm yaşamına şahit olabilirsiniz.

The Mint Museum : Pazartesi günleri ve resmi tatillerde kapalı olan müzede şehrin tarihsel serüvenine ışık tutan eserleri görebilirsiniz.

Levine Museum :  Tarihin izlerini görebileceğiniz müze, güney kültürüne ait birçok eser barındırıyor. Müzede zaman zaman çeşitli sergiler de düzenleniyor.

Carolinas Aviation Museum : Uçakları ve gökyüzünü seviyorsanız mutlaka görmeniz gereken bir müze. Farklı uçakların yanı sıra uçuş gösterilerini de izleyebileceğiniz müze, pazartesi günleri kapalı oluyor.

The Lazy 5 Ranch: Birçok hayvan çeşidi ile tanışabileceğimiz park alanında eğlence ve aktivite dolu bir gün geçirebilirsiniz.

James K Polk Müzesi: Amerika başbakanı James K. Polk’un evinin de yer aldığı bölgede tarihi evleri gezebilir, tarihsel bir yolculuğa çıkabilirsiniz.

 

Uçak Bileti

İlgini Çekebilir

Machu Picchu Uçak Bileti

Machu Picchu Uçak Bileti

UNESCO Dünya Mirası Listesine alınan Machu Picchu uçak bileti ile ziyaretçilerine geniş bir aktivite imkanı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir