Anasayfa / Ucuz Uçak Bileti / İstanbul Moskova Uçak Bileti
İstanbul Moskova Uçak Bileti
İstanbul Moskova Uçak Bileti

İstanbul Moskova Uçak Bileti

İstanbul Moskova uçak bileti sayfamızdan, en ucuz İstanbul Moskova uçak bileti fiyatlarını karşılaştırıp, kolayca satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

 

Rusya’nın başkenti olan Moskova, tarihi ile ün yapmış yerlerden biridir. Aynı zamanda ülkenin en kalabalık şehridir. 1300’lerde beylik olan şehir günümüze kadar gelmektedir. Geniş bir alanda yer alan Moskova, Volga’ya dökülen Moskova Irmağı’nın geçtiği bir vadide bulunmaktadır. Sert karasal iklime sahip olan şehir, kışın yaklaşık -10, yazın ise 18 derece civarındadır. Dünyadaki pahalı şehirlerden biri olarak bilinen yer, Nisan ve Mayıs aylarında gitmek için daha uygundur.

İstanbul’dan Moskova’ya ziyaret yapmak isteyenler için birkaç bilgi hazırladık. İstanbul’dan yaklaşık 1.713 kilometrelik seyahat mesafesi olan Moskova, uçuş süresi ise ortalama 2 saat sürmektedir. Uçak biletlerinizi gidiş tarihinizden uzun bir süre önce alırsanız daha uygun bir ücret ile seyahat edebilirsiniz.

Havalimanından Moskova şehir merkezine ulaşım

Şehir merkezine 35 kilometrelik uzaklıkta olan Bykovo Havalimanı, şehir merkezinin güneydoğusunda bulunmaktadır. Hava trafiğinin ve gelen ziyaretçi sayısından dolayı restorasyon gerçekleştiren havalimanından şehir merkezine ulaşım için birçok alternatif bulunmaktadır. Şehir merkezine ulaşım için taksi, otobüs, havaalanı shuttle, tren, metro gibi birçok araç kullanabilirsiniz, bunun yanı sıra araç kiralama ile de ulaşım sağlayabilirsiniz.

Moskova’da gezilecek yerler

Birçok tarihi olaya içinde bulunduran Rusya, eski medeniyetlerden pek çok değeri içerisinde barındırıyor. Moskova, tarihi yapıtlara ve doğa güzelliklere kucak açmış bir yerdir.  En güzel yanlarından biri ise bunların şehrin dört bir yanına dağılmasıdır. Şehirde sizi her sokak bir tarihi mekana ulaştırabilir. Şehirde gezilecek yerlerin başlısı şunlardır:

Kızıl Meydan,

Kremlin Sarayı,

Arbat,

Aziz Vasili Katedrali,

Lenin’in Mozolesi.

Uçak Bileti

İlgini Çekebilir

Malta Adası Uçak Bileti

Malta Adası Uçak Bileti

Avrupa’da yer alan ada devleti parçası Malta adası uçak bileti ile gidilerek tarihinin hazine yuvası …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir