Anasayfa / Almanya Uçak Bileti / Paderborn Uçak Bileti
Paderborn Uçak Bileti
Paderborn Uçak Bileti

Paderborn Uçak Bileti

Paderborn uçak bileti sayfamızdan, en ucuz Paderborn uçak bileti fiyatlarını karşılaştırıp, kolayca satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

 

Almanya’nın Kuzey Ren-Vestfalya eyâletinin Detmold ili’ne bağlı olan Paderborn, 146 bin kişiye ev sahipliği yapmaktadır. Şehir ismini, Pader Nehri’nden ve kaynak anlamına gelen ‘born’ kelimesinden alır. Paderborn’da kışlar oldukça sert geçer ve yazları da serindir. Paderborn şehrine Türkiye’den gitmek isteyen ziyaretçiler için, direkt uçuşlar bulunmaktadır. Şehir bisiklet kullanımına, her Almanya şehrinin olduğu gibi oldukça uygundur. Şehir içi ulaşımda toplu taşıma aracı olarak da otobüs ve tramvay kullanılabilmektedir. Araba tutkunları için, şehirde Alman traktör ve arabalarının yer aldığı bir müze bulunmaktadır. Şehir merkezinde, turistler için bilgilendirme merkezleri de yer alır. Şehri ziyaretiniz esnasında dilerseniz buralardan da her konuda bilgi alabiliyorsunuz.

Paderborn Lippstadt Uluslararası Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Ulaşım

Ülkenin en önemli ticaret ve turizm merkezlerinden biri olan Paderborn’da, Paderborn Lippstadt Uluslararası Havalimanı’na fazlasıyla ana yol bağlantısı bulunur. Havalimanı’ndan şehir merkezine gidebilmeniz için, otobüs, tren, araç kiralama gibi seçenekleriniz bulunur.

Otobüs

Otobüsle şehir merkezine gitmek isteyen Paderborn ziyaretçileri, gündüz S60 ve 460 numaralı otobüs hatlarını kullanabilirler. Gece ekspresleri de NE 16’dır. S60 ve 460 hatları, hafta içi 07.30-18.00 saatleri arasında, hafta sonu da 10.00 – 14.00 saatleri arasında hizmet verir. Otobüs seferleri hakkında ayrıca bilgi almak için 05251/2930400 numarası aranabilir.

Tren

Intercity (IC) ve InterCityExpress (ICE) trenleri, şehir merkeziyle direkt bağlantılıdır. Bu nedenle şehir merkezine gitmek için en kolay yollardan biri trenle aktarma yapmaktır.

Araç Kiralama

Avis, Europcar ve Sixt Rent a Car havalimanında araç kiralamak isteyen yolcular için hizmet vermektedirler. Şehre varmadan önce online booking yöntemiyle aracınızı kiralarsanız, daha uyguna getirme şansı elde ederseniz. Şehir merkezine arabayla 16 dakikada gidebilirsiniz ve 16 dakikalık benzin 9-13 TL’ye denk gelmektedir.

Taksi

Havalimanının çıkışında çok sayıda taksi bulmanız mümkün. Şehir merkezine 16 dakikada götüren taksiler ortalama olarak 40 – 50 avro ücret talep ederler. Taksiler 7/24 hizmet vermektedir.

Uçak Bileti

İlgini Çekebilir

Malta Adası Uçak Bileti

Malta Adası Uçak Bileti

Avrupa’da yer alan ada devleti parçası Malta adası uçak bileti ile gidilerek tarihinin hazine yuvası …