Anasayfa / Şili Uçak Bileti / Arica Uçak Bileti
Arica uçak bileti
Arica uçak bileti

Arica Uçak Bileti

Arica uçak bileti sayfamızdan, en ucuz Arica uçak bileti fiyatlarını karşılaştırıp, kolayca satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Şili’nin kuzeyinde bulunan Arica, tatilcilerin gözde yerlerinden biri konumundadır. Sörf plajları ile ünlü şehri, her yıl milyonlarca turist ziyaret etmektedir.

Arica stratejik olarak önemli bir konumda yer alıyor. Şehir, Güney Amerika kıtasında bulunan Şili Cumhuriyetinin en kuzeyinde, Güney Pasifik kıyısındadır. Şehrin Pan Amerikan karayolunda olması ve Güney Amerika’nın önemli ticaret limanını bünyesinde bulundurması konumunu güçlü hale sokmaktadır. Arica, Şili Cumhuriyetinin başkenti olan Santiago’ya 2,051 kilometre uzaklıktadır. Güney pasifik dalgaları ise  sörf severlerin ilgi odağı olmaktadır.

Arica Dünya’da en az yağış alan bir yerdir. Bu yüzden gökyüzünde nadir bulut görülür. Tatilcilerin uğrak noktası haline gelen şehrin turizm açısından geliri de her yıl artış göstermektedir. Şehrin nüfusu 200.000’den fazladır. Bulunduğu bölgenin konumuna yakın olan şehirler ise gezinizi renklendirecek yerlerdir. Arica’dan Peru’ya Tacna tren yolu ile kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz. Bolivya’da  da La Paz tren yolu ile gezi seyahat yönünüzü değiştirebilirisiniz.

Şehrin geçmişine ait birçok tarihi kalıntı bulunuyor. Yapılan araştırmalara göre şehrin geçmişinde birçok farklı yerli grupların yaşadığı öğrenilmiştir. Bu yüzden farklı tarihi kalıntıları şehirde görebilirsiniz. Şehrin Şili hakimiyetine girmesi 1883 yılında gerçekleşmiştir. 20. yüzyılda ise şehirde birçok kalkınma hamlesi meydana gelmiştir. Ilıman iklime sahip olan Arica’da yıllık yağış oranları düşük olmaktadır.

Arica’ya Ulaşım Nasıl Sağlanır ?

Bolivya, La Paz, Oruro ve Cochabamba’dan düzenlenen otobüs seferleri ile Arica’ya kolayla ulaşım sağlayabilirisiniz. Şehrin kuzey bölgesinde yer alan Chacalluta Uluslararası Havalimanında üç adet Şili hava yolu firması hizmet vermektedir.

Arica’da Şehir İçi Ulaşım Nasıl Sağlanır ?

Şehir içi ulaşımda genellikle otobüs ve trenler tercih edilmektedir. Özel kiraladığınız araçlar ile de şehrin her yerini gezmeye imkan bulabilirsiniz.

Uçak Bileti

İlgini Çekebilir

Malta Adası Uçak Bileti

Malta Adası Uçak Bileti

Avrupa’da yer alan ada devleti parçası Malta adası uçak bileti ile gidilerek tarihinin hazine yuvası …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir