Kıbrıs Uçak Bileti
Kıbrıs Uçak Bileti

Kıbrıs Uçak Bileti

Kıbrıs uçak bileti sayfamızdan, en ucuz Kıbrıs uçak bileti fiyatlarını karşılaştırıp, kolayca satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

 

Kıbrıs hepimiz için bir yavru vatandır. Vizesiz şekilde tıpkı bir şehirden başka bir şehre gidiyormuşuz gibi gidebileceğimiz Kıbrıs aynı zamanda, tatil yapılabilecek en iyi cennet köşelerinden birisidir. Sadece tatil için değil, ülkenin güvenliğini korumak için de Türkiye’den bu bölgeye giden kişi sayısı oldukça fazla.

Eğitim İçin Kıbrıs

Askerlik ve tatilin yanı sıra gençler, üniversite tercihleri arasında Kıbrıs’taki okulları da değerlendirmektedir. Büyük kahramanlıklarla bugünkü haklarına kavuşan Kıbrıs, 1960 senesinden bu yana bağımsızdır. Resmi açıdan ise 1983 senesinde kurulmuştur.

700 km’den daha fazla uzunlukta olan kıyıları ile her sene çok sayıda turist çeker. Lefkoşa, Girne en önde gelen şehirleri arasında yer alır. Turizm ülkenin temel geçim kaynaklarından biri olarak kabul görür. Akdeniz İklimi’nin yansımaları, güzel plajları ve eğlence mekanları turistler için burayı bir cazibe noktası haline getiriyor. İngiltere ile ciddi bir kültürel etkileşim olduğu için birçok noktanın benzeştiği görülür. Örneğin Kıbrıs’ta tıpkı İngiltere’de olduğu gibi trafik tersten akar.

Ülkemizden uçakla yaklaşık 60- 70 dakika içersinde Kıbrıs’a ulaşmak mümkündür. Kıbrıs’ın bir diğer öne çıkan özelliği de poker sevenlerin uğrak yeri olmasıdır. Hatta Kıbrıs dendiği zaman akla gelen ilk şeylerden bir tanesi de casino aktivitelerinin canlı olmasıdır. Türkiye hem askeri bakımdan hem de mali bakımdan Kıbrıs’a destek verir. Ülkeye Yavru Vatan dışında Cennet Ada de denmektedir. Kıbrıs’ı henüz görmemiş olanlara özellikle yaz mevsiminde gitmeleri tavsiye edilir.

Uçak Bileti