Anasayfa / Fas Uçak Bileti / Kazablanka Uçak Bileti
Kazablanka Uçak Bileti
Kazablanka Uçak Bileti

Kazablanka Uçak Bileti

Kazablanka uçak bileti sayfamızdan, en ucuz Kazablanka uçak bileti fiyatlarını karşılaştırıp, kolayca satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

 

Kazablanka, Fas’ın en büyük ve en modern şehridir. Atlas Okyanus’unun kıyısında bulunan bu şehir, 4 milyonu aşkın nüfusa sahiptir. 1942 yılında, bir Hollywood filminin burada çekilmesi ile dünya çapında tanınmayı başarmıştır. Aynı zamanda her yıl binlerce turist çekmesiyle de oldukça önemli bir ticaret noktasıdır. Bunun yanında Arap mutfağının damak çatlatacak lezzetlerine de ev sahipliği yapmaktadır. Ayrıca, dünya çapında önemli ve köklü mimari yapılarda barındırmaktadır. Beyaz Şehir olarak adlandırılan Kazablanka’ya nasıl gidileceğine dair bir yazı derledik.

Kazablanka’ya nasıl gidilir?

Kazablanka’ya Türkiye’den direk uçuşlar mevcuttur. İstanbul Atatürk Havalimanı ve Sabiha Gökçen Havalimanı ile, haftanın her günü Kazablanka şehrine uçabilmeniz mümkündür. Biletinizi almanız gereken firmalar, Türk Hava Yoları, Air Arabia veya Royal Air Maroc’dur. Yolculuk süreniz yaklaşık 4 veya 4 buçuk saattir.

Kazablanka Havaalanından Ulaşım

Kazablanka’da iki havalimanı vardır. Bunlar Mohamed V ve Rabat Sale havalimanlarıdır. Bu ikisinin arasında 100 kilometrelik bir mesafe bulunur. Ancak en çok tercih edilen, ilk seçenek olan Mohamed V Havalimanı’dır. Havaalanından şehir merkezine ulaşmak oldukça kolaydır ve pek çok alternatif vardır.

Otobüs: Şehir merkezine giden her saatte bir otobüs seferleri düzenlenmektedir.

Tren: Giriş bölümünün ilk katında bulunan tren istasyonu, her saat hareket etmektedir. Bilet Ücreti ise 7 dolardır. Hem konforlu hem de daha ekonomik olan bu alternatifle, merkeze yolculuğunuz 1 buçuk saat sürecektir.

Taksi: Taksi durağı gidiş terminalinde bulunmaktadır. Yanı sıra, 24 saat boyunca hizmet vermektedir.  Taksiye binmeden önce taksimetreyi açtırmayı unutmamanızı tavsiye ederiz.

Uçak Bileti