Anasayfa / Ucuz Uçak Bileti / İstanbul Toronto Uçak Bileti
İstanbul Toronto Uçak Bileti
İstanbul Toronto Uçak Bileti

İstanbul Toronto Uçak Bileti

İstanbul Toronto uçak bileti sayfamızdan, en ucuz İstanbul Toronto uçak bileti fiyatlarını karşılaştırıp, kolayca satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Toronto, Kanada’nın en büyük şehridir. Yanı sıra, yüksek yaşam standartına ve düşük suç oranına sahip olmasıyla da gönüllere taht kuruyor. Bununla birlikte, temiz, modern ve çok kültürlü yapısı sayesinde, mutlaka görülmesi gereken yerlerin arasında yer alıyor. Ayrıca bir takım kuruluş tarafından da, dünyanın en yaşanılası yerleri arasında seçilmiştir. Gelişmiş bir ülke olmasından dolayı, her yıl binlerce turiste ev sahipliği yapmaktadır. Festivalleri, fuarları, bienalleri ve konserleri ile, sizlere yapacak pek çok aktivite sunacaktır. Aynı zamanda ülkenin en önemli medya ve sinema merkezi konumundadır.  Tüm bunlarla birlikte, ülkenin en uzun otobanına, en büyük şelalesine ve en yüksek kulelerinden birine sahiptir. Bu büyüleyici kenti, muhakkak ziyaret etmelisiniz.

Toronto’ya nasıl gidilir?

Türkiye’den Toronto’ya direkt veya aktarmalı uçuşlarla ulaşım sağlamak mümkündür. Yolculuk süreniz ise yaklaşık 12 saat civarında olacaktır. Şehirde toplam 3 havaalanı bulunmaktadır. Ayrıca, merkeze gelişmiş demiryolları ile rahatlıkla ulaşım sağlayabilirsiniz.

Toronto’ya ne zaman gidilir?

Toronto, karasal iklime sahip bir yerleşkedir. Ancak Kanada’ya göre daha ılıman bir yapısı vardır. Yaz aylarında sadece birkaç gün 30 derecenin üzerine çıkar. Onun dışında fazla sıcak geçmemektedir. Yaz aylarında genel sıcaklık ortalaması, 15 ile 20 derece arasında değişmektedir. Bununla birlikte bu zamanlarda yoğun yağış ve şiddetli fırtınalar da görülebilmektedir. Bu yüzden tatil planlamanızı yaparken hava şartlarını göz önünde bulundurmanız gerekmektedir. Kış ayları ise, çok soğuk geçmektedir. Özellikle kar yağışı sıklıkla görülmektedir. Sıcaklığı ise genel olarak 0 derecenin altındadır. Kar yağışı, Kasım ayı ile Nisan ayı ortasında devam eder. Bu şehrin normal sıcaklık dereceleri ilkbahar ile sonbahar dönemleri arasındadır. Şehre gidebileceğiniz en ideal zaman ise İlkbahar aylarıdır.

Uçak Bileti

İlgini Çekebilir

Malta Adası Uçak Bileti

Malta Adası Uçak Bileti

Avrupa’da yer alan ada devleti parçası Malta adası uçak bileti ile gidilerek tarihinin hazine yuvası …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir