Anasayfa / Kanada Uçak Bileti / Toronto Uçak Bileti
Toronto uçak bileti
Toronto uçak bileti

Toronto Uçak Bileti

Toronto uçak bileti sayfamızdan, en ucuz Toronto uçak bileti fiyatlarını karşılaştırıp, kolayca satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

 

Kanada’nın en kalabalık şehri olan Toronto, Ontario eyaletinin başkentidir. 6 milyon nüfusa sahip olan şehir Kanada’nın kültürel, ticaret merkezi ve kozmopolit bir şehridir. Şehirde genelde İngilizce konuşulurken yerlileri Fransızca da konuşmaktadır. Ontario eyaletinin güneyinde ve Ontario Gölü’nün kuzeybatı kıyısında yer almaktadır. Toronto nüfusunun %54’nü göçmenlerden oluşturur. Fazla göç alan şehir olduğundan dolayı Toronto farklı kültürleri ve etnik grupları bir arada bulundurmasıyla şehre renkli bir hava katmaktadır.

Yoğun nüfusuna rağmen oldukça güvenilir ve temiz bir şehir olan Toronto gökdelenleriyle meşhur diyebiliriz ve halen şehirde yeni gökdelenler yapılmaktadır. Oldukça hareketli ve renkli şehir olan Toronto da her yıl dünyaca ünlü festivaller, konserler, fuarlar, bienaller olmak üzere çeşitli etkinlikler düzenlenmektedir. Toronto dünyanın en uzun sokağı olarak Guiness Rekorlar Kitabı’na giren ‘Yonge Street’ adlı sokağı ile ün kazanmıştır. Aynı zamanda Toronto, dünyanın en uzun otobanı Trans Canada, dünyanın en büyük şelalesi Niagara ve dünyanın en büyük kulesi CN Tower’a da ev sahipliği yapar. Şehir, ülkenin en önemli medya ve sinema merkezine sahiptir.

Toronta’da kent içi ulaşım

Kanada’nın en büyük şehri olan Toronto uzun ve geniş yollara sahiptir. Aynı zamanda ulaşım ağı gelişmiş bir şehirdir. Şehrin ulaşımı Kuzey Amerika’da New York ve Mexico City’den sonra en çok kullanılan üçüncü sistemdir. Toronto’da şehir içi ulaşım da troleybüs, metro, otobüs ve hızlı transit hattı kullanılmaktadır.

Uçak Bileti