Anasayfa / Kanada Uçak Bileti / Ottawa Uçak Bileti
Ottawa Uçak Bileti
Ottawa Uçak Bileti

Ottawa Uçak Bileti

Ottawa uçak bileti sayfamızdan, en ucuz Ottawa uçak bileti fiyatlarını karşılaştırıp, kolayca satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Ülkemizden Ottawa’ ya direk uçuş maalesef bulunmamaktadır. Ancak aktarmalı olarak şehre ulaşımı gerçekleştirebilirsiniz.

Ottawa Hakkında

Kanada’nın başkenti Ottawa seyahat severlere farklı bir deneyim yaşatacağa benziyor. Kanada’nın en büyük dördüncü kenti olan Ottawa, kültürel bir merkez olarak anılmaktadır. Şehir Ottawa ırmağının kenarında kurulmuştur. Ülkenin parlamentosu da bu şehirde yer alır. İngilizce ve Fransızca Ottawa’nın resmi dillerini oluşturmaktadır. Bunun yanı sıra hem İngilizce hem Fransızca ülkenin hukuksal ve kamusal alanında beraberdir. Bu durum sadece Ottawa şehrinde geçerli olmaktadır. Şehir Kanada’nın en entelektüel şehri olarak nitelendirilmektedir. Ottawa nüfusunun %32 lik bir kısmının resmi dili Fransızcadır. Şehirde bulunan nehir üzerinden geçmiş yıllarda kereste taşımacılığı yapılmıştır. Buda şehrin kereste ticaretinin ilk başladığı yer olmasını sağlamıştır. Belli bir zaman sonra şehirde kürk ticareti de önem kazanmaya başlamıştır. En çok Fransızlar ile yapılan bu ticaret şehrin gelişmesine önemli katkıda bulunmuştur. Bu ticaret ülkenin hem ekonomisine katkı sağlamış hem de ülkenin kültürel faaliyetlerini geliştirmiştir. 1826 ve 1832 yılları arasında ise yapılan Rideau Kanalı ise UNESCO Dünya Mirası Listesinde yer almaktadır.

Ottawa’ya Ulaşım

Ottawa’ ya ülkemizden direk uçuş gerçekleşmemektedir. Aktarmalı olarak gittiğiniz vakit yaklaşık 11 saat içerisinde kente gidebilirsiniz. Macdonald- Cartier Uluslararası Havalimanı Ottawa şehir merkezine 20 dakikalık bir uzaklıkta bulunur. Havalimanına ulaştıktan sonra taksi ile şehir merkezine geçebilirsiniz.

Ottawa Şehir İçi Ulaşım

Şehir içinde çoğu yollar yayaların yürümesi için ayrılmıştır. Bu yüzden şehir içini yürüyerek rahatlıkla keşfedebilirsiniz. Şehrin bir sürü noktasında bisiklet yolları vardır. Bisiklet sürerek de ulaşım ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Bisiklet kiralama yerlerinden bisikletinizi alıp şehir turuna başlayabilirsiniz. Takside şehir içi ulaşım ağlarından birisidir. Otobüs ve taksi ulaşım araçlarının dışında metroda bir diğer ulaşım aracı olarak karşımıza çıkmaktadır. Metroda 11 yaşından küçük çocuklar için bilet almanıza gerek olmamaktadır. Otobüs ve metroya binmek için biletlerinizi duraklardaki makinelerden temin edebilirsiniz. Otobüslerde ise 6 yaş çocuklardan bilet alınmadığını belirtelim. Yetişkinler için otobüs biletleri 3.45 olmaktadır. Metro bileti ise 2.75 dolar olarak alınmaktadır.

Uçak Bileti

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir