Anasayfa / İsveç Uçak Bileti / Göteborg Uçak Bileti
Göteborg Uçak Bileti
Göteborg Uçak Bileti

Göteborg Uçak Bileti

Göteborg uçak bileti sayfamızdan, en ucuz Göteborg uçak bileti fiyatlarını karşılaştırıp, kolayca satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

İsveç’in bir şehri olan Göteborg’a İstanbul’dan düzenlenen uçuş seferleri ile direk gidebilirsiniz.

Göteborg Hakkında

İskandinavya’nın en büyük limanına sahip olan bu şehir, İsveç’in bir şehri olmaktadır. Şehir İsveç ekonomisi için önemli bir şehir olmaktadır. Liman şehri de olduğu için ticaretin canlı olduğu yerlerdendir. Şehirde gezilip görülecek o kadar güzel yerler vardır ki turistik açıdan şehrin önemi oldukça fazladır. Şehrin içinden ise Göta Nehri geçmektedir. 17 yüzyılda Orta Çağ’da kurulan bu şehir, ilk önce Danimarkalılar tarafından işgal edilmiş ve harap bir şehir haline getirilmiştir. Şehir ticaret için önemli bir kaynak olunca da Kral Gustavus Adolphus 1619 yılında şehrin tekrar kurulmasını emretmiştir. Emir üzerine yapılan çalışmaların ardından şehir kurulmuştur. Şimdi şehirde 60.000 üniversiteli yaşamaktadır. İskandinavya’ da en çok öğrenci bu şehirde yaşamaktadır. Şehir 18.yüzyıldan itibaren gelişme göstermiştir. Bu gelişme sayesinde birçok turisti kendine çekmeyi başaran şehir adından da bir hayli söz ettirmiştir.

Göteborg’a Ulaşım

Şehre Türkiye’den gitmek isterseniz İstanbul’dan düzenlenen seferler ile 3 saat 25 dakikalık bir süre içerisinde gidebilirsiniz. Avrupa kentlerinden ise şehre gitmek için feribotlar kullanılmaktadır. Deniz yolu ile limanlardan ulaşabileceğiniz şehre gitmek için bunlar iki birkaç yol bulunuyor. Göteborg’a Almanya’dan yapılan yolculuk ise 14 saat sürmektedir.

Göteborg Şehir İçi Ulaşım

Şehirde gezmek istediğiniz yerlere yürüyerek gidebilmeniz oldukça kolaydır. Özellikle yürümeyi sevenler için şehri yürüyerek keşfetmek muazzam bir duygu olmaktadır. Hem de güzel anılar yaşamak, deneyimlerinizi arttırmak, yürüyerek çıkmış olduğunuz bu keşifte sizlerin keyiflerini arttıracak. Yürümenin dışında şehirde ilk tercih edilen ulaşım aracı bisiklet olmaktadır. Şehirde bulunan bisiklet yolları, bisiklet sürmenizi engel teşkil etmemekte aksine bisiklet sürme isteğinizi arttırmaktadır. Şehrin manzarasını tadını bisiklet pedalı çevirirken tatmayı denemelisiniz. Toplu taşıma araçlarından bir diğer ulaşım aracı otobüs olmaktadır. Otobüste uygun fiyatlı ulaşım araçlarındandır. Taksi, tramvay, feribotta diğer ulaşım araçları içerisinde yer almaktadır. Müzeleri tramvay ile ücretsiz gezebilirsiniz.

Havaalanından Şehir Merkezine Ulaşım

Şehirde 2 adet havaalanı bulunmaktadır. Havaalanlarından şehir merkezlerine ulaşım sağlayacak otobüsler, taksi bulunmaktadır. Şehir merkezine bu ulaşım araçları ile gidebilirsiniz.

Uçak Bileti

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir