Anasayfa / Yunanistan Uçak Bileti / Kingston Uçak Bileti
Kingston Uçak Bileti
Kingston Uçak Bileti

Kingston Uçak Bileti

Kingston, Jamaika adasının kültürel, tarihi, ticari ve en önemli liman kenti olma özelliğine sahiptir. Güzel deniz manzaralı şehriyle huzur veren bir şehir.

Ada ülkesi Jamaika’nın başkenti Kingston, adanın güneydoğusunda Karayibler denizinin kıyısında konumlanmış. Kingson eski yıllarda tarım alanıymış. 1692 yılında Port Royal kentinde meydana gelen büyük deprem nedeniyle Kingson’a insanlar göç etmiş ve burada bir şehir kurulmuştur. Kingston’da tropikal iklim görülüyor. Kent mayıs ve kasım aylarında yılın en çok yağışını alır. Ziyaret için en uygun zaman aralık ve nisan ayları arasındadır.

Kingston Gezilecek Yerleri

Jamaika Adası 1962 yılından bu yana İngiliz Uluslar Topluluğunun bağımsız üyesi olmuştur. Bölgede çok fazla bir dış ticaret yoğunluğu vardır. Liman bölgenin en önemli geçim kaynaklarındandır. Liman büyük gemilerin kenara yakınlaşmasına elverişli genişliktedir. Açık denizlere karşı ise kum yığıntısı ile koruma altına alınmış düzeneğe sahiptir. Liman dışında diğer ekonomik kaynaklar; turizm, petrol arıtımı, besin ve konfeskiyondur.  Turizm son yıllarda artış göstermiş ve adanın başkenti sevilen tatil beldesi haline gelmiştir. Turistler bölgenin en meşhur hediyelik eşyaları olan, kamıştan üretilen süs eşyalarını almaktadırlar. Bölgede Antiller Üniversitesi ( 1946 ), Kraliyet Botanik Bahçesi görülmesi gereken önemli kurumlardır. Kingston ile Türkiye arasındaki saat farkı 8 saattir. Kingston’da saat 08.00’ken Türkiye’de saat 16:00’dır. Kentin resmi dili İngilizcedir.

Kingston’a Nasıl Gidilir ?

Türkiye’den bölgeye direk uçuş seferleri düzenlenmemektedir. Aktarmalı olarak Kingston’a ulaşmanız mümkündür. Havalimanında şehir merkezine otobüsler ile 30 dakika içerisinde gidebiliyorsunuz.

Kingston Şehir İçi Ulaşım Nasıl Sağlanır ?

Kingston şehir içi ulaşımında taksi, otobüs, minibüs en çok tercih edilen araçlardır. Bölgeyi kendi kiraladığım araçla gezmek istiyorum derseniz trafiğinde asabi insanların fazla olduğunu söyleyelim. Taksilerde taksi metre bulunmuyor. Pazarlık yaparak ücreti indirebilirsiniz. Otobüslerin çoğunluğu ise klimalıdır.

Uçak Bileti

İlgini Çekebilir

Rodos Uçak Bileti

Rodos Uçak Bileti

Rodos uçak bileti sayfamızdan, en ucuz Rodos uçak bileti fiyatlarını karşılaştırıp, kolayca satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Rodos …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir