Anasayfa / Yunanistan Uçak Bileti / Midilli Uçak Bileti
Midilli Uçak Bileti
Midilli Uçak Bileti

Midilli Uçak Bileti

Yunanistan’da yer alan Midilli adası uçak bileti ile gidiliyor, Girit ve Rodos’tan sonra 3. büyük ada konumundadır.

Midilli, Ege Denizi’nin kuzeydoğusundadır. Türkiye’nin Ayvalık ilçesine yakın olan ada ile aralarında 14 deniz mili mesafe vardır. Mytilene adanın merkezidir. Osmanlı denizcilerinden olan Barbaros Hayrettin Paşa, 1467 yılında Midilli adasında dünyaya gelmiştir. Ada çok sayıda koya hakimdir. Bunlardan bazıları Kalloni, Gena, Polichnitos körfezleridir. Sahil uzunluğu 370 kilometredir. Midilli adasında büyük Midilli kalesi vardır. Kale Akdeniz’in en büyük kalelerindendir. Gatelluzi tarafından yapılan kale, etkileyici bir kubbeye sahiptir. Limanın uç kısmında bulunan Özgürlük heykeli ise şehrin önemli simgelerinden biridir. Nobel ödüllü Midillili olan bir şair ” Dünyanın hiç bir bölgesinde güneş ve ay bu kadar ahenkli bir şekilde batamaz.”  diyerek Midillide güneş ve ayın batışının mutlaka görülmesi gerektiğinin sinyallerini vermiştir. Midilli’yi keşfetmek için iki günün yeterli olduğunu söyleyelim. Ancak tatil için gidiyorsanız daha uzun kalabilirsiniz. Yunanca konuşulan adada birçok kişi Türkçe bilmektedir. En yakın yurt dışı noktası olduğu için feribotla 1,5 saat içerisinde gidebiliyorsunuz.

Midilli’ye Ulaşım Nasıl Sağlanır ?

Ayvalık limanından yaz günleri her sabah feribotlar Midilliye gitmektedir. Genellikle Jale tur, Turyol feribotları sınırlı yolcu kapasitesi ile ulaşım gerçekleştiriyor. Gidiş geliş ücretleri 30 Euro’dur. İnternet sitesinden bilet alırsanız 25 Euro’ya gelmektedir. 1,5 saat süren yolculuğun ardından Midilli adasına gidilmektedir. Yolculuk süresini 45 dakikaya düşüren feribotların fiyatları daha farklı olmaktadır.

Midilli Şehir İçi Ulaşım Nasıl Sağlanır ?

Midilli şehir içi ulaşımında en çok tavsiye edilen ulaşım aracı araç kiralama oluyor. Kaldığınız otellerin anlaşmalı olduğu şirketlerden araç ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Diğer ulaşım araçları içerisinde otobüs ve taksi yer alıyor. Köyler arası ulaşımda otobüsler tercih ediliyor.

Uçak Bileti

İlgini Çekebilir

Rodos Uçak Bileti

Rodos Uçak Bileti

Rodos uçak bileti sayfamızdan, en ucuz Rodos uçak bileti fiyatlarını karşılaştırıp, kolayca satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Rodos …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir