Anasayfa / Ucuz Uçak Bileti / İstanbul Buenos Aires Uçak Bileti
İstanbul Buenos Aires Uçak Bileti
İstanbul Buenos Aires Uçak Bileti

İstanbul Buenos Aires Uçak Bileti

İstanbul Buenos Aires uçak bileti sayfamızdan, en ucuz İstanbul Buenos Aires uçak bileti fiyatlarını karşılaştırıp, kolayca satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Buenos Aires İspanyolcada ‘Güzel Havalar’ anlamına gelmektedir. Aynı zamanda büyüleyici mimarisi, renkli yaşamı ve hareketli gece hayatı ile de oldukça etkileyicidir. Yanı sıra Koloni dönemine uzanan kendine özgü kültürü, kentle iç içe yeşil alanları ve siyasi olayların şekillendirdiği tarihi ile de sizleri kendine hayran bırakacaktır. Bu şehir ülke turizmi açısından oldukça önemlidir. Arjantin’in başkenti ve en önemli şehirlerinden biri olan bu yer, sizleri pek çok aktivite bakımından tatmin edecektir. Güney yarımkürenin Paris’i olarak bilinen bu mekan, gerçekten de görülmeye değer.

 

Buenos Aires’e nasıl gidilir?

Latin Amerika insanlarının yaşadığı bu kente gidebilmek için vizeye ihtiyacınız yok. Türk Hava Yolları Sao Paulo duraklamalı uçuşları bulunmaktadır. Ülkemizden Buenos Aires’e yolcuk süresi yaklaşık olarak 17 saat civarındadır. Bu şehre pek çok yabancı havayolu şirketi ile aktarmalı uçuş sağlayabilirsiniz. Aktarmadaki duraklamalara bağlı olarak yolculuk süresi 20 saate kadar uzayabilmektir. Bunun yanında Arjantin ve Türkiye’deki saat farkı 6 saattir.

Buenos Aries’e ne zaman gidilmelidir?

Arjantin’in Güney yarımkürede bulunmasından dolayı tatil planlamanızı Türkiye’deki saat farkını ayarlayarak yapmanızda fayda var. Yani bu şehre ne zaman gidilebileceğini tespit etmek, sorunsuz bir tatil geçirmeniz açısından son derece önemlidir. Çünkü Türkiye’de yaz yaşanırken orada kış yaşanmaktadır. Özellikle Polermo Gül Bahçelerini ziyaret edebilmeniz için gitmeniz gereken dönem, Eylül ve Aralık ayları arasındadır. Bu mevsimde aynı anda 100 farklı gül çeşidi görebilmeniz mümkündür. Sizler için gerçekten de bambaşka bir deneyim olacaktır. Buenos Aires’in en fazla turist çektiği zaman yaz ayları olan Ocak, Şubat ve Mart’tır. Bir başka önemli detayı ise Ağustos ayında düzenlenen Tango festivalleridir. Şehrin turist sayısının en az olduğu dönem ise Temmuz ile Ağustos arasıdır.

Uçak Bileti

İlgini Çekebilir

Malta Adası Uçak Bileti

Malta Adası Uçak Bileti

Avrupa’da yer alan ada devleti parçası Malta adası uçak bileti ile gidilerek tarihinin hazine yuvası …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir