Anasayfa / Ucuz Uçak Bileti / İstanbul Budapeşte Uçak Bileti
İstanbul Budapeşte Uçak Bileti
İstanbul Budapeşte Uçak Bileti

İstanbul Budapeşte Uçak Bileti

İstanbul Budapeşte uçak bileti sayfamızdan, en ucuz İstanbul Budapeşte uçak bileti fiyatlarını karşılaştırıp, kolayca satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

 

Macaristan’ın başkenti olan Budapeşte, geçmişte Tuna Nehri’nin etrafında Buda, Pest ve Eski Buda olarak ayrı bulunmaktaydı. 1873 yılında bu üç şehrin birleşmesiyle Budapeşte olarak yer almış ve tek bir şehir haline gelmiştir. En önemli ve ilgi çeken yapılarından biri ise Zincir Köprüsüdür. Köprü Macar Ulusal Müze’si ve Tuna Nehri’nin iki yakasını birleştirmiştir. Budapeşte geçmiş tarihi ve yapıları ile ün kazanmış yerlerden biridir. Yapılarında UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde koruma altında olan eserler de bulunmaktadır. Birçok festivale ev sahipliği yapan şehir, açık hava tiyatroları, hamamları gibi değerleriyle ziyaretçilerin gözde noktalarından bir yerdir.

Ülkemizden direk uçuşlar bulunan şehre, İstanbul’dan 1 saat 20 dakikada aktarmasız uçak ile gidebilirsiniz. İstanbul Budapeşte arası uçuş mesafesi yaklaşık olarak 1.054 kilometredir. Uçak biletini daha uygun bir fiyata almak isteyenler, biletlerini gidecekleri tarihten uzun bir süre önce alarak daha cüzi bir miktara ziyaretlerini gerçekleştirebilirler.

Budapeşte’ye ne zaman gidilir?

Orta Avrupa’nın en gözde şehirlerinden biri olan Budapeşte, nemli bir iklime sahiptir. Yazları 25 dereceye yakın bir sıcaklık seyir eden şehirde kış ayları ise oldukça soğuk geçmektedir. Kışları 0 dereceye yakın olan şehir, kış ayların da ziyaret etmek gezginleri biraz zorlayabilir. Budapeşte’yi biraz serin havada ziyaret etmek isteyenler Mart-Mayıs ayları arasında gidebilirler. Fakat şehrin en kalabalık olduğu dönemler ise yaz aylarıdır.

Budapeşte’de gezilecek yerler

Gezginlerin gözde noktalarından bir yer olan Macaristan’ın başkenti Budapeşte’de birçok gezilmesi gereken manevi yerler bulunmaktadır. Bunun yanı sıra festivalleri ve doğa güzellikleri ile de ün kazanmış yerler biridir. Budapeşte’de gezilmesi gereken yerleri şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Gellert Tepesi
  • Buda Kalesi
  • Termal Havuzlar
  • Budapeşte Güzel Sanatlar Müzesi
  • Tuna Nehri Gezisi

Uçak Bileti

İlgini Çekebilir

Malta Adası Uçak Bileti

Malta Adası Uçak Bileti

Avrupa’da yer alan ada devleti parçası Malta adası uçak bileti ile gidilerek tarihinin hazine yuvası …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir