Anasayfa / Brezilya Uçak Bileti / Rio de Janerio Uçak Bileti
Rio de Janerio uçak bileti
Rio de Janerio uçak bileti

Rio de Janerio Uçak Bileti

Rio de Janerio uçak bileti sayfamızdan, en ucuz Rio de Janerio uçak bileti fiyatlarını karşılaştırıp, kolayca satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

rio de janeiro'da gezilecek yerler rio de janeiro yemekleri

Brezilya’da bulunduğu eyaletin başkenti olan Rio de Janerio şehri, seyahatinizi renklendirecek bir yer.

Rio de Janerio Hakkında Bilinmeyenler

Şehir Sao Paulo’dan sonra ülkede öne gelen ikinci büyük şehirdir. Doğal güzelliklerinin yanı sıra eğlenceli destinasyonları ile Rio de Janerio, keyifli vakit geçireceğiniz şehirlerden bir tanesi oluyor. Şehrin biraz tarihine bakacak olursak, şehirde önce amazonlar yaşamaktaymış .Portekizli gezgincilerin şehri keşfetmesi 1 Ocak 1502′ de gerçekleşmiştir. Şehrin bulunduğu bölge Fransızların saldırısına uğramış ve istila edilmiştir. Kentte bulunan elmas ve altınlardan dolayı ticarette ve ihracatta şehir gelişmeye başlamıştır. Hatta o dönemler Napolyo’nun Portekiz’i istilasının ardından birçok soylu bu şehre kaçmıştır. Soyluların şehre gelmesinin ardından birçok yerli halk evlerini terk etmek zorunda kalmıştır. Afrika’dan bu bölgeye zamanında köle akımı çok olmuştur. Hatta köle sayıları 220.000′ e kadar çıkmıştır. Prens Bedro 1822 yılında bağımsızlığını ilan ettikten sonra şehri başkentliğini muhafaza etmiştir. Şehir bünyesinde bulunan Palas oteli ile ünlenmiş ve dünyanın dört biryanından insanlar kente akın etmeye başlamış. Şehir 2013 yılında Dünya Gençlik Gününe de ev sahipliği yapmıştır.

Rio de Janeiro’ya Ulaşım

Türkiye’den Rio de Janeiro’ya direk uçuş bulunmaktadır. Bunun yanı sıra diğer seçenek olan uçak firmaları ile aktarmalı şekilde şehre ulaşabilirsiniz. Havaalanından şehir merkezine giden otobüsler sayesinde de şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Ücret ise 3.40 Brezilya reali’dir. Bu hatlar şehir merkezine ulaşımı kolaylaştırmak için 24 saat hizmet vermektedir.

Rio de Janeiro Şehir İçi Ulaşım

Şehir içi ulaşımda Rio de Janeiro otobüslerini kullanabilirsiniz. Bu otobüsler şehir merkezinde her yere gitmektedir. Özellikle  lüks otobüsler olarak bilinen frescao isminde ki otobüsler de ulaşım kolaylığınızı sağlıyor. Metro, minibüsler, tren ağları, vapur ve taksilerde diğer ulaşım araçları seçeneklerinizdendir. Rio de Janeiro şehrinde,  diğer şehir merkezlerine göre daha ucuz ulaşım araçlarının olduğunu belirtelim. Havaalanlarına ulaşımı BRT otobüsleri ile sağlayabilirsiniz. Taksiye göre otobüsler daha uygun fiyatlı olmaktadır. Metro ise şehirde 2 ulaşım ağında insanlara hizmet vermektedir. En hızlı ulaşım aracı ise metro olmaktadır. Metro ücretleri ise 3.10 Brezilya reali’dir.

Uçak Bileti

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir