Anasayfa / Finlandiya Uçak Bileti / Helsinki Uçak Bileti
Helsinki Uçak Bileti
Helsinki Uçak Bileti

Helsinki Uçak Bileti

Helsinki uçak bileti sayfamızdan, en ucuz Helsinki uçak bileti fiyatlarını karşılaştırıp, kolayca satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

helsinki'de gezilecek yerler helsinki yemekleri

Finlandiya’nın başkenti olan Helsinki tam bir kültür başkenti olup adalar ülkesi olarak da anılmaktadır.

Baltık denizinin Finlandiya Körfezinde bulunan Helsinki, ülkenin en kalabalık ve büyük şehri olmaktadır. Şehre ” Kuzey’in Beyaz Kenti ” denilmektedir. Bunun sebebi ise şehrin açık granit renkli taşlarıyla yoğunlaşmış mimarisi olmaktadır. Tam bir kültür şehri olan bu şehir doğal  alanları ve sahil koyları ile yeşil ile mavinin muazzam birleşmesini bizlere sunuyor. Avrupa’ da denize ve doğaya yakınlığı ile birçok turistin ilgisini çekiyor. Kenti, sosyal ve kültürel birçok organizasyona da ev sahipliği yapmaktadır.

Helsinki tam olarak bir adalar ülkesidir. Bünyesinde 315 adet ada barındırmaktadır. Şehre Espoo ve Vantaa birimleri de dahil ediliyor. Dahil edilen birimler sayesinde şehrin nüfusu 1 milyon olmaktadır. Helsinki zamanında 52. Eurovision Şarkı yarışmasına ve 1952 Yaz Olimpiyatlarına ev sahipliği yapmıştır. 2012 yılında ise Dünya Tasarım Başkenti seçilmiştir. Kuvvetli tarih bağlarının  bulunduğu bu şehir her yıl yerli ve yabancı turistlere ev sahipliği yapmaktadır. Nüfusun büyük bir çoğunluğu da Fince konuşmaktadır. Bir kısmı ise İsveçce konuşmaktadır. Helsinki şehri Petersburg’a 388 kilometre, Stockholm 400 kilometre, Tallinn’ e de 80 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır. Bu tarihi yerleri şehre gelmişken görmeden gitmeyin deriz. Şehrin komşuları ise Vanta, Espoo, Kauianinen şehirleridir.

Helsinki’ye Ulaşım

Şehre Türkiye’den direk uçuş bulunmaktadır. Yaklaşık olarak 3.5 saat içerisinde Türkiye’den Helsinki’ ye ulaşabilirsiniz. Birkaç firmada da aktarmalı uçuş seçenekleri bulunmaktadır.

Helsinki Şehir İçi Ulaşım

Şehirde birçok ulaşım aracı bulunmaktadır. Otobüs, taksi, tren, metro, tramvay ve suamenlinna vapuru ulaşım sağlayabileceğiniz alternatifler arasında bulunur. HSL şehirde ulaşım ağına verilen isimdir. Şehirde bilet makinelerinden bilet alarak ulaşım araçlarına binebiliyorsunuz. Bilet fiyatlarında makineden alırsanız yetişkinler 2.20 Euro, taşıt içerisinden alacağınız bilet ise 3 Euro’dur. Turistik yerleri gezmeniz için günlük bilet fiyatı ise 8 Euro’dur. Helsinki card ise 1 günlüğü 41 Euro, 3 günlük fiyatı ise 61 Euro’dur.

Şehirde tramvay sistemi gelişmiş olup, 2 ve 3 numaralı hatlara binerek gezilecek yerleri görme şansını yakalayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir