Arizona Uçak Bileti
Arizona Uçak Bileti

Arizona Uçak Bileti

Arizona uçak bileti sayfamızdan, en ucuz Arizona uçak bileti fiyatlarını karşılaştırıp, kolayca satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Amerika Birleşik Devletlerinin yüz ölçümü en büyük olan 6. eyaleti Arizona, 6,9 milyon nüfusa sahiptir.

Arizona eyaleti nüfusunun fazla olmasından kaynaklı Amerika Birleşik Devletlerinin 14. büyük eyaleti konumundadır. Arizona isminin anlamı ise ” place of oaks ” ( meşelik) anlamına gelmektedir. Bazı bilim adamlarına göre ise ” genç kaynağın bulunduğu yer” olarak nitelendirilir. Eyalet bayrağının üzerine 13 adet güneş ışınları bulunuyor. Bunun anlamı ise 13 kurucu kolonisini ve batan güneş ışınlarının bir göstergesidir. Bayrağın alt kısmında  özgürlük rengini simgeleyen mavi rengi yer alıyor. Bayrağın tam ortasında yer alan yıldız ise eyaletin bakır üretiminde en büyük yer olmasını simgeliyor. Ülkenin bakır üretiminde en fazla üretim sağlandığı yer Arizona eyaletidir.

Arizona eyaletinin armasının üzerindeki semboller ise ülkenin geçim kaynaklarını temsil ediyor. Arka kısımda sıradağlar, doğan bir güneş, bahçeler, tarım alanları, elinde çapa ve kürek olan bir madenci sembole dökülmüştür. Resmin üzerinde Latincede ” Tanrı Zenginleştirir ” anlamına gelen ” Ditat Deus ” yazısı vardır.

Arizona eyaletine Kanyon eyaleti de deniliyor. Bunun sebebi eyalette Büyük Kanyon Milli Parkı yer alıyor.

Arizona’ya Nasıl Ulaşım Sağlanır ?

İstanbul’dan Arizona’ya uçak seferleri düzenlenmektedir. Phoenix Sky Harbor Uluslararası Havalimanı 17 saat süren ve en az bir aktarma yapabileceğiniz ulaşım seferi düzenlemektedir. Tucson Havalimanı ise 19 süren ve 2 aktarma yaparak ulaşabileceğiniz uçuşlar gerçekleştiriyor.

Arizona Şehir İçi Ulaşım Nasıl Sağlanır ?

Şehirde ulaşım ağı oldukça gelişmiştir. Otobüs, tramvay ve taksi en çok tercih edilenlerdir. Büyük olan şehirde araç kiralamada yaygın bir ulaşım seçeneğidir. Tramvay sabah 05.00 saatlerinden gece 01.00 saatlerine kadar hizmet vermektedir. Biletleri bilet istasyonlarından  temin edebilirsiniz. Otobüs hat sayısı ise 100 e yakındır. Şehrin her noktasına ulaşım sağlanabilmektedir.

Uçak Bileti

İlgini Çekebilir

İstanbul Boston uçak bileti

İstanbul Boston uçak bileti

Boston şehri turistik açıdan oldukça ilgi gören bir şehirdir. Bu yüzden çok tercih edilir. İstanbul …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir