Anasayfa / Güney Kore Uçak Bileti / Seul Uçak Bileti
Seul Uçak Bileti
Seul Uçak Bileti

Seul Uçak Bileti

Seul uçak bileti sayfamızdan, en ucuz Seul uçak bileti fiyatlarını karşılaştırıp, kolayca satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

 

Seul, Güney Kore’nin en kalabalık şehridir. 10 milyonun üzerinde nüfusa sahiptir ve Güney Kore’nin yönetim, teknoloji, kültür ve eğitim merkezi olarak kabul edilir. Seul Güney Kore’nin yaklaşın yakınına ev sahipliği yapmakta ve dünyanın en kalabalık şehir sıralamasında 13. sırada yer almaktadır. Seul’un bulunduğu coğrafya nedeniyle çeşitli dönemlerde birbirinden güçlü imparatorluklara başkentlik yapmıştır. Güney Kore’nin kuzeybatı kesiminde bulunan Seul Han Nehri kıyısına kurulmuştur. Bu da Seul’a doğal bir nehir limanı kazandırmıştır. Han Nehri etrafında kurulan Seul’un şehir merkezi alçak tepelerle çevrili geniş bir düzlükte kalmaktadır. Han Nehri şehri ikiye bölmektedir. Han Nehri’nin ağzı Kuzey ve Güney Kore sınırının üzerinde olduğundan taşımacılık ve ulaşım faaliyetlerine kapatılmış durumdadır.

Seul’da Ulaşım

Güney Kore her anlamda sanayi atılımını gerçekleştirmiş ve bireye verilen önem anlamında medeni olarak çok ileri gitmiş bir ülke Seul. Ulaşım alanında da bu durum kendisini gösteriyor. Tüm Güney Kore’de olduğu gibi Seul’da da oldukça gelişmiş ve pratik, anlaşılması kolay bir toplu taşıma altyapısı var. Taksi ve özel taşıma araçları çok pahalı olduğu için toplu taşıma araçları büyük bir anlam kazanıyor. Fakat toplu taşıma araçlarını kullanmadan bilmeniz gerekenler var. Bazen ne kadar kolay ve anlaşılır olsa da indirimlerden ve geçiş saatlerinden haberiniz olmayabiliyor. Havaalanı şehre pek yakın değil. Taksi iyi bir alternatif olmayabilir. Bunun yerinde Trenle ulaşımınızı rahatlıkla sağlayabilirsiniz.

Uçak Bileti