Anasayfa / Güney Kore Uçak Bileti / Paju Uçak Bileti
Paju uçak bileti
Paju uçak bileti

Paju Uçak Bileti

Paju uçak bileti sayfamızdan, en ucuz Paju uçak bileti fiyatlarını karşılaştırıp, kolayca satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Antik dönemin izlerini taşıyan şehir Paju, Güney Kore’nin Gyeonggi-do eyaletinde yer alıyor. Paju 430 bin nüfusa sahiptir. Sokakları, caddeleri ve cafeleri ile Fransa’nın Provence bölgesine benzetilir. Gimpo, Yangju, Goyang şehirlerine komşudur. 1997 senesinde şehir statüsünü almıştır. Birçok dizi çekimlerine zaman zaman ev sahipliği yapmıştır. Şehrin gürültüsünden sıkılan insanlar Paju’nun yolunu tutuyor. Sakinliği ve huzur veren bir şehir edasıyla yeni yerler keşfedeceklerin listesinde yer alıyor.

Paju’da para birimi olarak Güney Kore Wonu’dur. 1 Güney  Kore wondu, 0,55 TL’dir. ( Kur bilgisini Ekim 2018 yılında güncellendiğini belirtelim. )

Şehre genellikle ilkbahar ve yaz aylarında gidilmesi öneriliyor. Güney Kore yaz mevsiminin başlarında muson rüzgarlarının etkisinde kalır ve yağışlı bir dönem geçirir. Ağustos ve Eylül aylarında en fazla yağışı alan Paju, ilkbaharda rengarenk çiçeklerin açtığı temiz havası ile sizi büyüleyen bir atmosfere sahip oluyor. Kış aylarında ise oldukça soğuktur.

Paju’ya Nasıl Ulaşım Sağlanır ?

Paju’ya gitmek için aktarmalı bir yolculuk yapmanız gerekecektir. Çünkü Paju’da havalimanı yoktur. Türkiye’den Güney Kore’ye uçuş seferleri düzenlenmektedir. Seul’e bilet alıp gittikten sonra 3 saat süren otobüs yolculuğu ile Paju’ya ulaşabilirsiniz. Otobüslere 3 numaralı metro hattından 200 numaralı olanlara binebilirsiniz.  Otobüs yolculuğu yaklaşık olarak 45 dakika sürmektedir. Otobüs yerine tren tercih etmek isteyenler ise, Gyeongui ve Geuchom tren hatlarından şehre ulaşım sağlayabilirler.

Paju Şehir İçi Ulaşım Nasıl Sağlanır ?

Şehrin ulaşım ağları içerisinde taksi, otobüs,metro bulunuyor.Paju’ya yakın şehirlerden de otobüs ile 1 veya 2 saat içerisinde gelmeniz mümkündür. Şehri gezmek için belli bir tur şirketi ile anlaşma yapabilirsiniz. Bütçenize uygun şirketlerin eşliğinde otobüs ve  servis aracı sizleri, şehrin gezilecek yerlerine götürecektir.

Uçak Bileti

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir