Anasayfa / İspanya Uçak Bileti / Valensiya Uçak Bileti
Valensiya Uçak Bileti
Valensiya Uçak Bileti

Valensiya Uçak Bileti

Valensiya uçak bileti sayfamızdan, en ucuz Valensiya uçak bileti fiyatlarını karşılaştırıp, kolayca satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

 

İspanya’nın en büyük 3. Şehri olan Valensiya, Romalılar tarafından kurulmuş ve birçok farklı kültüre ev sahipliği yapmış şehirlerden birisidir. Romalılar, Vizigotlar, Berberiler, Endülüs Araplari ve Aragonlar bu kültürlerden bazılarıdır. Akdeniz kıyıları boyunca, tarihte en önemli ve en büyük ticaret merkezlerinden birisi olarak kullanıldı. 15 ve 16. yüzyıla denk gelen bu dönem, Valencia’nın en verimli çağı oldu. Aynı zamanda bu dönemde sanatsal anlamda da en önemli şehirlerden birisiydi. Bu dönemde Valencia’da, İsabel de Villena, Jordi de Sant Jordi, Ausias March, Roig de Corella ve Jaume Roig gibi sanatçılar şehirde önemli eserler verdiler. Şehir krallık yönetiminden çıkıp demokrasi ile yönetilmeye başladıktan sonra, kültürel ve ekonomik anlamda daha çok gelişti ve her iki alanda da en önemli şehirlerden birisi oldu.

Valnecia, İspanya’nın başkenti Madrid’e 356 km uzaklıkta. Önemli bir endüstri şehri olan Valencia, 2010 yılında 809 bin 267 kişilik bir nüfusa sahipti. Şehri ziyarete giden sinema severler için, klasik filmlerin gösterildiği La Filmoteca adlı bir bina bulunur. Turia Bahçeleri’nin şehir için önemli bir yeri vardır. Turia Bahçeleri’nin içerisinde çocuk parkları, çeşme ve spor kompleksleri bulunur. Plaça de la Vergeve Plaça de la Reina da, şehrin en önemli meydanı olarak bilinir. Plajlarıyla da ünlü olan şehirde, Playa de Malvarrosa, Playa e Levante ve o de La Arena plajları şehrin en bilinen üç plajıdır. Şehri gezmeye gelenlere, alışveriş için de birçok seçenek sunulmaktadır. Baharın gelişini kutlamak amacıyla düzenlenen Fallas Festivali, 5 gün 5 gece sürer ve ziyaretinizde eğlenmek istiyorsanız, bu dönem en uygun vakitlerden birisidir.

Valencia’da İklimsel Koşullar

Valencia şehrinde, Akdeniz’e kıyısının olmasından da anlaşılacağı üzere, Akdeniz iklimi hakimdir. Yazları sıcak ve nemli, kışları kurak ve yağışlı geçmektedir. Fakat kentte şiddetli bir hava koşulunun yıl içerisinde görülmemesinden ötürü, yılın her mevsiminde ya da ayında ziyaret edilebilir. Turistlerin ziyaret için daha çok tercih ettiği dönem ise yaz aylarıdır. Plajlarıyla ünlü şehirde, yaz aylarından sıcaklık 30 – 40 dereceye kadar çıkmaktadır. Akdeniz ikliminin hakim olması, deniz sezonunun da Ekim aylarına kadar devam etmesini sağlıyor.

Valnecia’da Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Valencia Havalimanı, İspanya’nın en kalabalık 10 havalimanından birisidir. Şehir merkezine 8 km uzaklıkta olan Valnecia Havalimanı’ndan, merkeze gidebilmeniz için araç kiralama, otobüs, metro ve taksi seçenekleri sunulur. Metro ile merkeze geçmek için, Metrovalencia’nın 3 numaralı hattını kullanabilirsiniz. Tek binişlik bilet 1,5 € iken, dilerseniz metroya 10 defa binebileceğiniz biletlerde satın alabiliyorsunuz. Metro için abonman kartları da bulunuyor. Ziyaretinizi uzun tutacaksınız, TuiN Card da satın alabilirsiniz. Tüm bu kartları, istasyonlardaki gişelerden temin edebilirsiniz. Araç kiralamak isterseniz, havalimanında Hertz, AVIS, Sixt, Europcar, Goldcar ve Entrerpise şirketleri bunun için hizmet vermekte. Dilerseniz, iniş yapmadan önce aracınızı kiralayabilir ve uçaktan iner inmez aracınızı teslim alabilirsiniz. Merkeze ulaşım seçeneğiniz taksi olursa, taksilere havalimanından ulaşmanız mümkün. Taksi ücretleri uygun olsa da, gün ve saatlere göre ödeyeceğiniz miktar farklılık gösterebiliyor. Sabah 7 ve akşam 21 arasında taksi kullanırsanız, daha düşük ücret ödüyorsunuz. Taksiye bindiğinizde bir açılış ücreti oluyor ve ücret her bir km’de artıyor. Eğer gideceğiniz yer çok kısa ise açılış ücretini ödemeniz gerekiyor. Son olarak şehir merkezine otobüsle gitmek isterseniz, havalimanı terminalinin yakınlarındaki otobüs duraklarından otobüslere binerek,  şehir merkezine kadar gidebilirsiniz. Şehir merkezine gitmeniz için, 150 numaralı otobüslere binmelisiniz.

Uçak Bileti

İlgini Çekebilir

Malaga uçak bileti

Malaga Uçak Bileti

Malaga uçak bileti sayfamızdan, en ucuz Malaga uçak bileti fiyatlarını karşılaştırıp, kolayca satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.   …