Üsküp En Ucuz Uçak Bileti

Üsküp, Makedonya

Bir Makedon kenti olan Üsküp, ülke özelliklerini gösteren şehirlerden birisi. Osmanlı Devleti döneminde önemli bir merkez olan Üsküp için şu anda Avrupa’nın da ilgisi oldukça fazla. Yaz aylarında yoğun bir ilgi gören şehir, yoğun nüfusa karşın oldukça keyifli bir tatil dönemi sunuyor. Üsküp’ün Makedonya’nın başkenti olması aynı zamanda şehirdeki sorunları da minimuma indiriyor ve sorunsuz bir şekilde tatil yapılmasını sağlıyor. Kentin tarihi yönden zenginlik yaşaması aynı zamanda turistik gezilerin de dolu dolu geçmesini sağladığı için Üsküp bu konuda Avrupa gezilerinde ön planda olan şehirlerden birisi.

Üsküp’te Ulaşım

Başkent Üsküp, başkent olmasının sağladığı avantajlar sayesinde ulaşım ağında oldukça sorunsuz durumda. Türkiye’den gidecek kişilerin hiçbir zaman yabancılık çekmeyeceği Üsküp, yıllardan beri gelen eserleriyle farklı bir coğrafya sunar. Üstelik Türkiye ile Üsküp arasındaki yolculuklarda vizelerin kaldırılmış olması Türkiye’deki vatandaşların da bu konuda talepkar olmasını sağlıyor.

Kentte ulaşım Üsküp Havalimanı üzerinden sağlanıyor. Ülkenin en büyük havalimanı olan merkez, yurtdışı seferlerine de açık durumda. Bu bakımdan Üsküp ‘e gidecek kişilerin bu merkezi kullanması mümkün ve kolay. Havalimanı sonrasında ise 23 kilometrelik mesafede bulunan merkeze gitmek isteyenlerin taksi, toplu taşıma araçları ya da özel araç kiralama firmalarını kullanması gerekiyor. Ekonomik ve sorunsuz bir şekilde merkeze gitmek isteyenler ise bu konuda toplu taşıma araçlarını tercih edebilir. Zira sık aralıklarla yapılan seferler sayesinde ekonomik bir şekilde merkeze ulaşabilmek mümkün.

5 Günlük Hava Durumu

Yakınlardaki Şehirler

Üsküp Etrafındaki Yerleri Keşfet