Anasayfa / Makedonya Uçak Bileti / Ohri Uçak Bileti
Ohri Uçak Bileti
Ohri Uçak Bileti

Ohri Uçak Bileti

Ohri uçak bileti sayfamızdan, en ucuz Ohri uçak bileti fiyatlarını karşılaştırıp, kolayca satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

ohri gezi rehberi ohri yemekleri

Makedonya’ nın tatlı ve şirin bir yeri olan Ohri, Dünya Mirası listesinde bulunan gölleri ile de meşhur bir yerdir. Makedonya’nın bir şehri olan Ohri, bünyesinde Avrupa’nın en eski gölünü bulundurmaktadır. Ohri Makedonya’nın en büyük 8. kenti olmaktadır. Makedonya’nın şirin sokaklarını ve değişik lezzetlerini tatmak için Ohri rotanıza ekleyebileceğiniz bir şehir. Şehrin çoğunluğunu Arnavutlar ve Makedonyalılar oluştursa da bir o kadar da Türklerin yer aldığını görebiliyoruz. Şehirde resmin diller Makedonya’ dan sonra Arnavutça ve Türkçedir. Osmanlının izlerine Ohri’ de rastlamak mümkün. 10 adet cami ve 1 Tekke ile Osmanlı eserleri günümüze kadar gelmiştir. Turizm açısından önemli olan bu şehirde bütçenize uygun otellerde bulmakta zorlanmazsınız.

Ohri’de Ulaşım

Şehre İstanbul ve Ankara gibi büyük şehirlerden pek uçuş gerçekleştirilmemektedir. Ancak Üsküp ve Tiran’ a uçup oradan Makedonya’ ya geçebilirsiniz. Ayrıca belirtelim ki İstanbul üzerinden Ohri’ye 10 saat gibi bir sürede karayolundan ulaşabilirsiniz. (880 km)

Şehir içi ulaşımı ise havalimanından taksi ile gerçekleştirebilirsiniz. Turist olduğunuz anlaşılırsa taksi ücretiniz pahalı olabilir. O zamanda sıkı bir pazarlığa girmenizi tavsiye ederiz. Şehir merkezine gitmek için ise şehir içi otobüsler Ohri’ de mevcuttur.

Ülke genelinde et yemekleri meşhurdur. Özellikle Balkan ülkesinde köftenin ayrı bir yeri bulunuyor. Sabah kahvaltılarında da balkan yörelerine ait lezzetli börekler sofranıza sunuluyor. Bütçeniz kısıtlı ise Ohri’ de Çınar Sokağında bulunan lokantalar hem lezzetli hem de uygun fiyatlı yemekleri sizlerle buluşturuyor.

Ohri turistik bir yer olduğu için gece hayatı da hareketli geçen şehirlerden bir tanesi. Ohri’ de gece kulüpleri bulunuyor. İnsanlar gündüzleri cafe ve turistik yerlerde vakit geçiriyorken geceleri eğlence mekanlarını tercih ediyorlar. Özellikle yaz aylarında şehir daha da bir canlı olmaktadır. Makedonya saati Türkiye saatine göre ise 1 saat geride olmaktadır.

Göl manzaralarına hakim olan şehirde lüks oteller adeta göz kamaştırıyor. Uygun bütçeli oteller arıyorsanız tatil planları yaparken otelinizi önceden seçmeli ve rezervasyonlarınızı yaptırmalısınız.  Çünkü şehir her yıl bir çok kişinin ziyaretine uğruyor. Hal böyle olunca uygun otellerde hemen doluyor.

Uçak Bileti

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir