Anasayfa / Güney Afrika Uçak Bileti / Johannesburg Uçak Bileti
Johannesburg Uçak Bileti
Johannesburg Uçak Bileti

Johannesburg Uçak Bileti

Johannesburg uçak bileti sayfamızdan, en ucuz Johannesburg uçak bileti fiyatlarını karşılaştırıp, kolayca satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

 

Johannesburg yaklaşık 4,5 milyon nüfusu ile Güney Afrika Cumhuriyeti’nin en büyük şehridir. Afrika Kıtası’nın ise Kahire ve Lagos’tan sonra en kalabalık üçüncü şehri arasında yer almaktadır. Ortak dili İngilizce olan şehirde yerli ve göçmen dilleri de konuşulmaktadır.  Johannesburg Güney Afrika Cumhuriyeti’nin en önemli ticaret, kültür ve sanayi merkezidir.

Johannesburg günümüzde suç oranı en yüksek olan şehirlerden biridir. Bu yüzden ciddi bir güvenlik sorunu yaşanmaktadır. Gelir dağılımı eşitsizliği nedeniyle zenginler ve fakirler bir arada yaşamaktadır. Gelir durumunda orta hal olmadığı için zengin ve fakir arasında oldukça büyük fark vardır. Şehrin suç oranının bu kadar fazla olmasının sebebi ise bağlanmaktadır.

Nüfusun %90’ı siyahilerden oluşan kent 1.644 kilometrekarelik yüzölçümüne sahiptir. Johannesburg büyük şehir kültürünü, alışveriş, eğlence, doğal yaşamı yakından görme ve tarihi yerleri görmek için gidilecek ideal yerlerden biridir. Johannesburg aynı zamanda 6 milyon ağaç bulunmasıyla en büyük kent ormanı ve yeşilin büyüsüyle donanmış bir şehirdir. Kentin sokakları kalabalık nüfusa rağmen oldukça temiz ve ferahtır.

Johannesburg’da ulaşım

Johannesburg geniş bir alana yayıldığı için sokakları oldukça geniştir. Şehrin sokakları otomobil trafiği için geniş caddelere sahiptir. Büyük alana yayılması nedeniyle kentin toplu taşıma halen daha gelişme dönemindedir. Johannesburg’da ulaşım araç kiralama, otobüs, hızlı tren hattı ve taksi seçenekleri kullanılmaktadır. Bu seçeneklerden en çok ise araç kiralama tercih edilir.