Anasayfa / Ucuz Uçak Bileti / İstanbul Saraybosna Uçak Bileti
İstanbul Saraybosna Uçak Bileti
İstanbul Saraybosna Uçak Bileti

İstanbul Saraybosna Uçak Bileti

İstanbul Saraybosna uçak bileti sayfamızdan, en ucuz İstanbul Saraybosna uçak bileti fiyatlarını karşılaştırıp, kolayca satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Dinar Alpleri’yle çevrelenmiş bir ovaya kurulan Saraybosna, ismini Saray Ovası tanımından almıştır. İçerisinde, başta Osmanlı eserleri olmak üzere pek çok tarihi eser barındıran bu şehir, sizlere harika deneyimler yaşatacak bir mekan. Öte yandan Bosna Hersek’in başkenti olmasıyla da birlikte, ülkenin en gelişmiş şehirlerinden biri. Bunların yanı sıra, şehirde gezilecek pek çok yer olmasına rağmen, bu gezi için kendinize 2 veya 3 gün ayıranız yeterli. Çünkü bu şehri gezmek o kadar kolay ki, kaybolmanıza imkan yok. Her şey yerli yerinde ve bir o kadar da düzenli. Aynı zamanda şehrin en önemli merkezlerinden biri olan Başçarşı’dan da birçok yere kolaylıkla ulaşabilmeniz mümkün. Hem ülkenin muhteşem doğal güzelliklerini görmek, hem de savaşın bıraktığı derin izlere tanık olmak istiyorsanız, bu şehre muhakkak gitmelisiniz.

Saraybosna’ya nasıl gidilir?

Türkiye’den Saraybosna’ya gidebilmek oldukça basittir. Üstelik bordo pasaportla da çok rahatlıkla vizesiz ulaşım sağlayabilmeniz mümkün. Uçuş süresi ise yaklaşık 2 saat sürmekte. Türk Hava Yolları, Pegasus v Atlas Global Havayolu şirketleri ile hafta içerisinde kolaylıkla direkt uçuş bulabilirsiniz. Bununla birlikte Saraybosna Havalimanı’na vardığınızda da zorluk yaşamayacaksınız. Çünkü oldukça küçük. Uçaktan inip yaklaşık 2 dakika yürüdüğünüzde pasaport kontrolüne ulaşacaksınız. Bunların yanı sıra, daha ekonomik bir seyahat planladıysanız karayolu ile de ulaşım mevcuttur.

Saraybosna’ya ne zaman gidilmelidir?

Dört mevsimin de yaşandığı Saraybosna’da, yazları ılık ve sıcak, kışları ise soğuk ve yağışlıdır. Özellikle dağlık bölgede olmasından dolayı kışları bir o kadar sert geçebilmektedir. Ekim ayının ortasında veya Mayıs ayının sonlarında ise kar yağışına rastlayabilirsiniz. Bu yüzden valiz planlaması yaparken, bu tarz durumlara hazırlıklı olmaya çalışın. Saraybosna’ya gidilebilecek en ideal zamanlar ise, ilkbahardır.

Uçak Bileti

İlgini Çekebilir

Dublin Uçak Bileti

Dublin Uçak Bileti

Dublin, nüfusu 500 binden fazla olan turistik kent olup, İrlanda’nın bolca ziyaret edilen başkentidir. Dublin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir