Anasayfa / Fransa Uçak Bileti / Saint-Tropez Uçak Bileti
Saint-Tropez uçak bileti
Saint-Tropez uçak bileti

Saint-Tropez Uçak Bileti

Saint-Tropez uçak bileti sayfamızdan, en ucuz Saint-Tropez uçak bileti fiyatlarını karşılaştırıp, kolayca satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

 

Fransa’nın küçük kentlerinden birisi olan Saint-Tropez, coğrafi olarak Nice yakınlarında bulunur. Dünya genelinde oldukça popüler olan Saint-Tropez, kasaba olmasına rağmen ülke sınırları dışına çıkarak turistlerin uğrak noktalarından birisi haline gelmeyi başarmış durumda. Savaş dönemlerinde tarihi açıdan önemli bir merkez olarak kullanılan Saint-Tropez’in bu tarihi de yine günümüzdeki popülerliğinin birer sonucudur.  Dünyaca ünlü marinasıyla dikkat çeken Saint-Tropez, bu özelliği olmasına rağmen hiçbir zaman ticarete dahil olmamış ve sadece yatlara ev sahipliği yaparak lüksün merkezi olmuştur.

Saint-Tropez’de Ulaşım

Saint-Tropez için en ideal dönem yaz aylarıdır. İlkbahar sonu gibi bölgeye gidilmesi rahat bir ziyaret gerçekleştirilmesini sağlar. Fransa’da bulunan kent, ulaşım ağı konusunda sorunsuz olduğu gibi kente ulaşım da son derece basittir. Karayolu ile gidecek kişiler rotayı Fransa’ya çevirerek kente gidebileceği gibi havayolu ile şehre gitmek isteyenlerin kullanabileceği tek havalimanı la Mole Saint Tropez’dir. Kenteen yakın havalimanı olan bu bölge, Nice’e yakındır ve Saint-Tropez ile arasında yaklaşık 66 kilometre vardır. Fransa’daki diğer havalimanlarından da Saint-Tropez’e gelme imkanı olsa da bu karayolu seyahat süresini oldukça arttıracaktır. Ulaşım noktasında kişilerin havayolunu tercih etse dahi en az 66 kilometrelik bir araç seyahati yapması gerekecektir. Bu süre içerisinde ise kentteki toplu taşıma araçları, taksi ya da araç kiralama seçeneklerinden yararlanılması gerekir.  Kent içindeki ziyaretlerde ise toplu taşıma araçları olmadığı gibi genelde taksi kullanımı yaygındır. Yerel halkın büyük bir bölümü ise ulaşımda bisikleti tercih eder.

Uçak Bileti