Anasayfa / Mısır Uçak Bileti / Şarm El Şeyh Uçak Bileti
Şarm El Şeyh uçak bileti
Şarm El Şeyh uçak bileti

Şarm El Şeyh Uçak Bileti

Mısır’ın son zamanlarda gözde tatil yerlerinden biri olan Şarm El Şeyh Uçak Bileti ile gidilirken, sevilen tatil yerlerindendir.

Kızıldeniz’de yer alan Sina Yarım Adasının uç kısmında yer alır. Şehrin ismi Arapçada ” Şeyh Körfezi ” olarak adlandırılmaktadır. Orta Doğu kesiminde adalet ve barış için önemli kararların alınmasında büyük önem taşımaktadır. Bundan kaynaklı ” Barış Şehri” olarak da anılmaktadır. Güvenilirliği sağlayan şehirde turizmin gelişme gösterdiği gibi konferansların ve anlaşmaların yapıldığı iş turizmi de gelişim göstermiştir. Orta Doğu şehirlerinin anlaşma yapacakları zaman Şarm El Şeyh kenti anlaşmanın yapılacağı ortak nokta olarak kabul edilmektedir. Mısır ve İsrail’in kriz bölgelerinden biridir. Eski dönemlerde İsrail’in bölgede hakimiyetini sürdürdüğü zaman Sharm El Maya Körfezi ve Nesima Bölgesine bakan Ofira  kasabasını inşa etmişlerdir. En turistik tesisi de kurarak bölgenin tatil yeri olarak anılmasının temelini oluşturmuşlardır.

Kentin cezbedici yönleri, körfezleri, tatil alanları kısa sürede büyümesine ve metropol şehri olmasına olanak sağlamıştır. Yılın 4 mevsiminde kente ziyaret gerçekleştiriliyor. Yıl boyunca deniz sıcaklığı 20 derecenin altıma inmiyor. Etrafında çöl dağları bulunduğu için şiddetli esen rüzgarlardan korunabilmektedir.

Şarm El Şeyh’e Ulaşım Nasıl Sağlanmaktadır?

Türkiye’den Şarm El Şeyh bölgesine haftanın 4 günü direk uçuş seferleri düzenlenmektedir. Uçuşlar genellikle 2 saat 15 dakika kadar sürüyor. Bölgeye aktarmalı olarak da gidebilirsiniz.

Şarm El Şeyh Şehir İçi Ulaşım Nasıl Sağlanmaktadır?

Kent küçük bir yerleşim yeri olduğu için ulaşım ağına pek ihtiyaç duyulmuyor. Ancak taksi ve mavi renkte olan otobüsler ile şehir içi ulaşım ağını kullanabiliyorsunuz. Havalimanından şehir merkezine  servisler bulunuyor. Bunların dışında araç kiralayarak istediğiniz yere ulaşım kolayca sağlayabiliyorsunuz. Kiralayacağınız araçlar isteğinize göre şoförlü şoförsüz olarak farklı alternatifler sunmaktadır.

 

Uçak Bileti

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir