Anasayfa / İtalya Uçak Bileti / Palermo Uçak Bileti
Palermo uçak bileti
Palermo uçak bileti

Palermo Uçak Bileti

Palermo uçak bileti sayfamızdan, en ucuz Palermo uçak bileti fiyatlarını karşılaştırıp, kolayca satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Sicilya bölgesinin başkenti olan Palermo, İtalya’nın en güneyinde yer alıyor. Şehir hakkında tüm bilinmeyenlere yazımızda yer verdik. Şehir 2700 yıllık tarihi ve zengin kültür geçmişi ile turistleri kendine çeken bir yerdir. Nüfusu 700.000 geçkindir. İtalya’nın en büyük 5. şehir olan Palermo, İtalya’nın en önemli limanlarından birini bünyesinde barındırıyor. Bu anlamda ticaret için önem taşıyor. Avrupa’da tatil beldesi arıyorsanız Palermo’yu tercih listenizde bulundurabilirsiniz. Şehrin ismi “bütün liman” anlamına geliyor. İsmi Antik Yunanlıların koyduğu belirtiliyor. Sicilya mafyasının bu şehirde doğduğu ise yıllardır dile getiriliyor. Ancak günümüzde böyle şeylerin şehirde yaşandığı pek görülmüyor.

Palermo’da yılın belli dönemlerinde eğlenceli festivaller düzenlenmektedir. Festivaller için yaz aylarında kenti ziyaret etmeniz öneriliyor. Özellikle temmuz ayında gerçekleştirilen Santa Rosalia Festivali zamanı şehirde binlerce turist akın etmektedir. Palermo’da kült filmi ” The Godfather ” (Baba) filminin çoğu sahnesi burada çekilmiştir. Şehrin para birimi Euro’dur. Resmi dili ise İtalyancadır. Ancak Arapça, Ermenice, Romanca ve İspanyolca konuşulan diller arasındadır.

Palermo’ya Ulaşım Nasıl Sağlanır ?

Palermo Havaalanı şehrin 32 km batısında bulunuyor. Havaalanından şehir merkezine 30 dakika içerisinde ulaşabiliyorsunuz. Limana sahip olan şehre Livorno, Tunus, Napoli veya Cenova’dan deniz seferleri ile ulaşım sağlayabiliyorsunuz.

Palermo Şehir İçi Ulaşım Nasıl Sağlanır ?

Şehir içinde gezilecek tarihi birçok yere yürüyerek ulaşım sağlayabilirsiniz. Onun dışında taksi ve toplu taşıma araçları ile ulaşım kolaylıkla sağlanıyor. İnsanların bir kısmı bisiklet kiralayarak şehir gezisine çıkabilirler. Otobüsler sabah 06:00’dan gece yarısına kadar hizmet vermektedirler. Otobüs biletleri duraklara yakın yerlerde veya büfelerde satılıyor. Havalimanından şehir merkezine otobüs ve trenle gidebiliyorsunuz. Trenler ise 05: 54’ten 22:05’e kadar yolcu hizmeti vermektedirler. Havalimanından şehir merkezine trenle 50 dakika içerisinde gidiliyor.

Uçak Bileti

İlgini Çekebilir

Rimini uçak bileti

Rimini Uçak Bileti

Rimini uçak bileti sayfamızdan, en ucuz Rimini uçak bileti fiyatlarını karşılaştırıp, kolayca satın alma işlemini …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir