Anasayfa / İtalya Uçak Bileti / Lucca Uçak Bileti
Lucca uçak bileti
Lucca uçak bileti

Lucca Uçak Bileti

İtalya’nın kuzeyinde yer alan şirin şehir Lucca uçak bileti ile tarihe şahitlik eden mimari yapıları ile ünlü bir yerdir.

Lucca, İtalya’nın Toskana bölgesinde bulunuyor. Şehir tarihi ve mimarisi ile anılmaktadır. Rönesans döneminden kalan surlar, turistler tarafından merak ediliyor. Ligurya denizi kenarına konumlanmış bu kente yolunuz düşerse kendinizi birçok tarihi araştırma içerisinde bulacaksınız. Şehre yapılan giriş ve çıkışlar üç büyük kapıdan yapılıyor. Bunlar; Porta Santa Maria, Porta San Donato ve Porta San Pietro’dur. UNESCO Dünya Mirası Listesinde yerini almıştır. Bünyesinde 43 tane kilise vardır. Dünyaca ünlü besteci Pucci’nin ilk defa org çaldığı kilise San Michele Kilisesi, Lucca’da bulunuyor. İtalyanca ülkenin resmi dilidir. Bunun dışında farklı etnik gruplarında yaşam sürdürmesi farklı dillerin konuşulmasına sebebiyet vermiştir. Fransızca, Almanca, Ladince ve Slovence konuşulan diğer dillerdir. Lucca ile Türkiye arasında 1 saatlik zaman farkı bulunuyor. Her yıl düzenlenen Puccini konserleri akşamları keyifli vakit geçirmenizi sağlıyor.

Akdeniz ikliminin görüldüğü kente yılın her ayında gidebilirsiniz. Ekim ayına yakın bayram günleri olduğu için konaklama ücretleri normalden daha pahalı olacaktır. O yüzden önceden konaklama yerlerini rezerve ettirmeniz faydalı olacaktır. Şehir merkezine yakın otellerin odaları ise hemen dolmaktadır. Nisan ve temmuz aylarında iklim koşulları en iyi döneminde oluyor. Bu aylarda seyahatinizi başlatabilirsiniz.

Lucca’ya Nasıl Gidilir?

Lucca, bölgesinde havalimanı olmadığı için en yakın havalimanı, Pisa havalimanıdır. Türkiye’den Pisa havalimanına uçuş seferleri düzenlenmektedir. Yaklaşık olarak 2 saat 50 dakika içerisinde bölgeye ulaşım gerçekleştiriliyor. Direk uçuş seferlerinin olduğu gibi aktarmalı gidişlerde mevcuttur.

Lucca Şehir İçi Ulaşım Nasıl Sağlanır?

Lucca şehir içi ulaşımı otobüsler ve taksiler ile sağlanıyor. Kentte raylı sistem ağı bulunmamaktadır. Yürüyerek birçok yeri dolaşabilme tercihini de kullanabilirsiniz.

Uçak Bileti

İlgini Çekebilir

Rimini uçak bileti

Rimini Uçak Bileti

Rimini uçak bileti sayfamızdan, en ucuz Rimini uçak bileti fiyatlarını karşılaştırıp, kolayca satın alma işlemini …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir