Anasayfa / Tayland Uçak Bileti / Phi Phi Island Uçak Bileti
Phi Phi Island Uçak Bileti
Phi Phi Island Uçak Bileti

Phi Phi Island Uçak Bileti

Phi Phi Island uçak bileti sayfamızdan, en ucuz Phi Phi uçak bileti fiyatlarını karşılaştırıp, kolayca satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Müslüman balıkçılar tarafından keşfedilen Phi phi adasının, bilinmeyen tüm yönlerine yazımızda yer verdik. Tayland’da yer alan ada, Phuket adası ve ana karadaki Malacca Boğazı kıyısında bulunuyor. Ada Krabi şehrine bağlıdır. Bağlı olduğu diğer ada takımının en büyüğü ve en kalabalığıdır. Nüfusun % 80’i Müslüman’dır. Ada 1940 yılında keşfedilmesinin ardından kuzey ve doğudan gelen göçmenlerle dolmuştur. Göçmen işçilerin çoğunluğu Budist’tir. Ada 2000’li yıllarda ünlü bir filme ev sahipliği yapmıştır. Filmin başrolünde Leonardo di Caprio oynamıştır. “Kumsal” adından olan filmden sonra ada popüler olmaya başlamıştır. Her yıl adayı ziyaret eden turistlerin sayısında artış yaşanmaktadır. Adayı ziyaret etmeniz için önerilen aylar haziran ve temmuz aylarıdır. Muson iklimine sahip olduğu için yılın belli dönemlerinde yoğun yağış alır.

2004 yılında Hint Okyanusunu vuran tsunami adada da hazar meydana getirmiştir. Ancak şimdilerde tatil cennetlerinden birisi. Sokaklarda dolaştığınızda gördüğünüz bir çok alanda otel ve konaklama yerleri var. İyi bir destinasyonda konaklamak için aylar öncesinden rezervasyon yaptırmanız önemlidir. Adada, 3, 4 ve 5 yıldızlı otel alternatifleri bulmak mümkündür. Kasabanın çoğunluğuna turistler için çalışılıyor denilebilir. Adaya giden Türklerin yorumu ise Phi Phi’in, Marmaris ve Bodrum’a çok benzetildiği yönünde.

Phi Phi Adasına Nasıl Gidilir ?

Adaya en yakın bulunan havaalanları Kravi, Phıket ve Tranf’dır. Havalimanlarında adaya yol ve deniz ulaşımı ile gidilebiliyor.

Phi Phi Adasında Ulaşım Nasıl Sağlanır ?

Ada motorlu araç trafiğine kapalıdır. Ancak iki kişilik olan motorlu bisikletler yük taşımacılığı için kullanılabilmektedir. Genellikle yaya olarak ve bisiklet sürerek gitmek istediğiniz yere ulaşabilirsiniz. Bunun dışında adalar arasında taksi ulaşımı kullanılıyor. Toplu taşıma aracı olarak deniz ulaşımında büyük botlar tercih ediliyor.

Uçak Bileti

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir