Portland Uçak Bileti
Portland Uçak Bileti

Portland Uçak Bileti

Portland uçak bileti sayfamızdan, en ucuz Portland uçak bileti fiyatlarını karşılaştırıp, kolayca satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Portland, şehrin içerisinden fışkıran doğasıyla, Oregon eyaletinin başkenti ve gelişmiş bir metropol şehridir.

Amerika Birleşik Devletlerinin kuzeybatısında yer alan Oregon eyaleti gezilecek yerler içerisinde yer alır. Eyaletin başkenti olan Portland’da yeşil doğası ve sıcakkanlı insanları ile ziyaretçileri etkiliyor. Şehrin beton binaları yeşilliklerin yanında sönük kalıyor adeta. Metropol şehirde, alışverişler vergi alınmadan gerçekleşiyor. Kent, Willemette Nehri’nin batı kıyısına 1844 yılında kurulmuştur. 1871 yılında kent büyük bir yangın sonucu harap olmuştur. Ancak kısa sürede toparlanmayı başarmıştır. ABD’nin genelinde buna benzer yangınlar o dönemde yaşanmıştır. Bunun en büyük nedeni ise binaların ahşap yapım olmasından kaynaklıdır.

Kent her yıl fazla yağış alır. Eşsiz doğası ve iklimi şehri yeşilliklere bürümüştür. Bu yüzden şehrin doğası turizmi de olumlu yönde etkilemiştir. Genellikle emeklilerin ve şehrin gürültüsünden sıkılanların yaşamayı tercih edeceği bir yerdir. Şehri ziyaret etmek isteyenlere haziran ve temmuz ayları arasında gitmeleri öneriliyor. Kış aylarında çok soğuk olan şehri bu dönemlerde  tercih etmemeniz gerekebilir.

Portland’a Ulaşım Nasıl Sağlanır?

Türkiye’den Portland’a direk uçuş seferleri düzenlenmemektedir. Aktarmalı olarak 14 saat içerisinde kente ulaşım sağlıyorsunuz. New York ile Chicago üzerinden Portland’a gidebilirsiniz.

Portland Şehir İçi Ulaşım Nasıl Sağlanır?

Toplu taşıma araçlarına gerek duymadan şehrin her bölgesini yürüyerek dolaşabilirsiniz. Bu yolu tercih etmeyenler otobüs ile ulaşım gerçekleştirebilirler.  Diğer bir ulaşım aracı ise hafif raylı MAX sistemidir. Gece geç vakte kadar hizmet veren ulaşım aracının kırmızı hattı havalimanına kadar sizleri götürüyor. Gündüz 15 dakikada bir gece ise 30 dakikada bir hareket etmektedir. Ulaşım araçlarından tramvayı da tercih edebilirsiniz. Gezilebilecek tarihi ve turistik yerlerden geçen tramvay işinizi kolaylaştırır. Havalimanından şehir merkezine genelde taksiler ve MAX ile ulaşım sağlıyorsunuz.

Uçak Bileti

İlgini Çekebilir

Las Vegas Uçak Bileti

Las Vegas Uçak Bileti

Las Vegas Uçak bileti ile eğlence mekanları, devasal otelleri, tatil köyleri ve tema parkları ile …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir