Anasayfa / Tayland Uçak Bileti / Pattaya Uçak Bileti
Pattaya uçak bileti
Pattaya uçak bileti

Pattaya Uçak Bileti

Pattaya uçak bileti sayfamızdan, en ucuz Pattaya uçak bileti fiyatlarını karşılaştırıp, kolayca satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

 

Pattaya Tayland’ın en önemli şehridir. Kelime anlamı Güney Batı Munson Rüzgarı’dır.  Aynı zamanda eğlencesi ve gece kulüpleriyle meşhur olan bu şehir, sıcakkanlı insanlarıyla da nam salmış durumda. Üstelik Asya kültürünün her yerinde aynı olduğu söylense de, giden ziyaretçiler Pattaya’nın ayrı bir dünya olduğunu söylüyor. En popüler yeri Walking Street, şehrin kalbi ve merkezi olarak kabul edilmektedir. Yemyeşil doğası ve birbirinden ilginç eğlence merkezi ile mutlaka gitmeniz gereken bir mekan. Biz de, sizin için bu muhteşem şehre nasıl gidileceğine dair bir yazı derledik.

Ulaşım

Pattaya Bangonk’un 147 kilometre doğusunda bulunur. Türkiye’den Bangonk’a, oradan Pattaya’ya geçilir. 7 ve 3 numaralı karayoluna bağlı olması nedeniyle ulaşımı oldukça kolaydır. Ülkemizden Bangonk’a gitmek; Türk Hava Yolları, Emirates, Qatar Airways ve Singapur hava yolları ile mümkündür. Ancak daha ekonomik olsun diyorsanız Türkmenistan Havayolları ve Mahan Air ile de gidebilirsiniz. Ardından Bangok Suvarnabhumi Uluslararası Havalimanı’na vardığınızda, Pattaya’ya ulaşmak çok daha kolay olacaktır.

Bangok’tan Pattaya’ya nasıl gidilir?

Pek çok insan Bangok’tan Pattaya’ya gitmek için, daha çok otobüsleri tercih ediyor. Sukhumvit Road at Soi 63 adresinde bulunan East Otobüs Terminali, en sık kullanılan tarifedir. Ekkamai İstasyonu’nun yanında bulunur. Her 30 dakikada bir otobüs kalkar. Seferlerin saatleri 05:20 – 23:20 arasındadır. Bangok’taki seyahat acentaları ve otellerin olduğu bölge Khao San Road’dır.  Pattaya’ya yolculuk süresi yaklaşık 2 saat sürer. Aynı zamanda cüz-i bir miktar karşılığında servisleri de bulunmaktadır. Bu servisler sizi gideceğiniz yere kadar götürmektedir. Diğer bir alternatif de taksilerdir. Ücretler resmi olarak 1500 baht ve ek olarak yolun tutar fiyatıdır. Ancak pahalı gelirse çok daha ucuza trenle de gidilebilir. Fakat bunların yanında kiralık arabalar da kullanılabilir.

Uçak Bileti