Anasayfa / Ucuz Uçak Bileti / İstanbul Almatı Uçak Bileti
İstanbul Almatı uçak bileti
İstanbul Almatı uçak bileti

İstanbul Almatı Uçak Bileti

İstanbul Almatı uçak bileti sayfamızdan, en ucuz İstanbul Almatı uçak bileti fiyatlarını karşılaştırıp, kolayca satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

 

Orta Asya’nın kozmopolit şehirlerinden biri olan Almatı, Kazakistan’ın eski başkentidir. Ülkenin güney doğusunda yer alan şehir, alışveriş merkezleri, yüksek binaları, restorasyonları ve kültürü ile ün tutmuş yerlerden biridir. Ülkenin kültürel, endüstriyel ve ekonomi merkezi konumunda olan Almatı, İpek Yolunun en önemli şehirlerinden biridir.

Ülkemizden Almatı’ya direk uçuş bulunmaktadır. İstanbul Almatı arası uçuş mesafesi yaklaşık olarak 3.899 kilometredir. İstanbul’dan şehre uçuş süresi ise yaklaşık olarak 4 saat 50 dakika olarak bilinmektedir.

Havalimanından Almatı şehir merkezine ulaşım

Şehirde trafik yoğunluğu yaşanmadığı için ulaşım kolay olmaktadır. Fakat ulaşım araçları için çok fazla alternatif yoktur. Almatı Havalimanı şehir merkezine yaklaşık 18 kilometre uzaklıktadır. Kent ulaşımında önemli bir yer tutan havalimanından şehir merkezine taksi ya da araç kiralamayla gidebilirsiniz.

Almatı’ya ne zaman gidilir?

Karasal iklime sahip olan Almatı da kış ayları soğuk ve yağışlı, yaz ayları ise sıcak ve kurak geçmektir. Şehirde en soğuk ay ocak, en sıcak ay ise temmuz ayıdır. Kışın -20 dereceye kadar düşen hava sıcaklığı yaz aylarında da 30 derecenin üzerine kadar çıkabilmektedir. Bu nedenle Almatı’ya gitmek için en uygun mevsim ilkbahardır.

Almatı’da gezilecek yerler

Kazakistan’ın eski başkenti Almatı, geçmişten bugüne kadar getirdiği eserleri, doğal güzellikleri ve parkları ile ziyaretçilerin ilgisini çeken yerlerden biridir. Eskimeyen dokusu ve modern yapıyı bir arada bulunduran şehirde gezilecek yerler şunlardır:

  • Almatı Cumhuriyet Meydanı
  • Devlet Merkez Müzesi
  • Zenkov Katedrali
  • Panfilov Parkı
  • Kök Töbe
  • Büyük Almatı Gölü

Uçak Bileti

İlgini Çekebilir

Malta Adası Uçak Bileti

Malta Adası Uçak Bileti

Avrupa’da yer alan ada devleti parçası Malta adası uçak bileti ile gidilerek tarihinin hazine yuvası …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir