Anasayfa / Ucuz Uçak Bileti / İstanbul Madrid Uçak Bileti
İstanbul Madrid Uçak Bileti
İstanbul Madrid Uçak Bileti

İstanbul Madrid Uçak Bileti

İstanbul Madrid uçak bileti sayfamızdan, en ucuz İstanbul Madrid uçak bileti fiyatlarını karşılaştırıp, kolayca satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

 

İspanya’nın başkenti olan Madrid, İber Yarımadası’nın orta kemsinde yer alır ve Madrid bölgesinin yönetim merkezidir. Avrupa’nın üçüncü büyük şehri olan Madrid, Londra, İstanbul, Paris ve Berlin’den sonra dünyanın en kalabalık beşinci şehridir. Madrid aynı zamanda ülkenin hem siyasi, hem kültürel hem de ekonomik merkezi konumundadır.

İstanbul-Madrid arası yaklaşık olarak, 3 saat 55 dakika sürmektedir. Mesafe ise 2 bin 743 kilometredir. İstanbul Madrid uçak bilet fiyat ise ortalama 450 ila bin lira arası değişmektedir. Uçak biletlerini daha uygun düzeyde almak isteyenler, biletlerini gidecekleri tarihten bir iki ay öncesinden almalı ve gideceği günü bayram, tatil günleri gibi zaman aralıklarına getirmemeye çalışmalıdırlar.

Madrid’e ne zaman gidilir?

Madrid karasal iklime sahip olduğundan dolayı kışlar, soğuk ve yağmurlu yazlar ise aşırı sıcak geçmektedir. Bu nedenle gidebileceğiniz en uygun zaman aralıkları ilkbahar ve sonbahar mevsimleridir. Yani mart-mayıs ile eylül kasım aylarında Madrid’de daha güzel günler geçirebilirsiniz.

Madrid’de gezilecek yerler

Geçmişinden gelen tarihi güzellikleri ve modern mimari yapısıyla ziyaretçilerin beğenilerini toplayan Madrid, gezilecek yerler bakımından oldukça zengin bir yerdir. Ülkenin başkenti olan şehir, zengin bir kültüre ev sahipliği yapmaktadır. Madrid’de onlarca müze yer almaktadır. Bunların içindeki koleksiyonların dikkatinizi çektiği kadar müzelerin yapıları da oldukça görkemli ve ilginizi çekecek düzeydedir. Madrid’e gittiğinizde mutlaka gezip görmeniz gereken yerleri şöyle sıralayabiliriz;

Plaza Mayor

Puerta Del Sol

Kraliyet Sarayı

Prado Müzesi

Reina Sofia Müzesi

Plaza De Cibeles

Uçak Bileti

İlgini Çekebilir

Malta Adası Uçak Bileti

Malta Adası Uçak Bileti

Avrupa’da yer alan ada devleti parçası Malta adası uçak bileti ile gidilerek tarihinin hazine yuvası …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir