Anasayfa / Ucuz Uçak Bileti / İstanbul Tokyo Uçak Bileti
İstanbul Tokyo Uçak Bileti
İstanbul Tokyo Uçak Bileti

İstanbul Tokyo Uçak Bileti

İstanbul Tokyo uçak bileti sayfamızdan, en ucuz İstanbul Tokyo uçak bileti fiyatlarını karşılaştırıp, kolayca satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

 

Yaşamın oldukça pahalı olan şehir Tokyo, Japonya’nın başkentidir. Tokyo bölgesinde 35 milyon insan yaşamaktadır. Bu nedenle dünyanın en büyük metropol şehirlerinden biri olarak yer alır. Eski adı Edo olan şehir, geçmişte küçük bir balıkçı kasabası olarak bilinmektedir. Tarihi uzun yıllara dayanan şehir şimdilerde ise doğunun başkentidir. Oldukça gelişmiş bir şehir olan Tokyo, ekonomi ve kültürün merkezi konumundadır. Aynı zamanda ülkenin idari merkezidir.

İstanbul’dan Tokyo’ya gitmek isteyen ziyaretçiler için birkaç bilgi topladık. Ülkemizden Tokyo’ya direk uçuş bulunmaktadır. İstanbul’dan gidebileceğiniz Tokyo’ya uçuş süresi yaklaşık 11 saat 10 dakikadır. Aynı zamanda İstanbul’dan Tokyo arası yaklaşık olarak 8.937 kilometredir.

Havalimanından Tokyo şehir merkezine ulaşım

Haneda Havalimanı Tokyo şehir merkezine 14 kilometre uzaklıktadır. Ulaşım ise oldukça kolay ve rahattır. Havalimanından şehir merkezine taksi, otobüs, tren, servis ve araç kiralama ile ulaşabilirsiniz. Havalimanından şehir merkezine yaklaşık yarım saat bir zaman aralığı vardır. Bahsedilen ulaşım araçlarından uçağınız indiği andan itibaren faydalanabilirsiniz.

Tokyo’ya ne zaman gidilir?

Subtropikal iklime sahip olan şehirde hava koşulları genel olarak yağışlı geçmektedir. Yaz aylarında nemli ve yağışlı geçen Tokyo hava şartları kış aylarında da soğuk ve kar yağışlıdır. Bu nedenle Tokyo’ya gitmek için en uygun mevsim ilkbahar ve sonbahardır.

Tokyo’da gezilecek yerler

Kültürel anlamda oldukça gelişmiş bir şehir olan Tokyo, bünyesinde birçok tapınak, müze, saray gibi yapılar bulundurur. Aynı zamanda şehir otelleri ile de ün kazanmıştır. Tokyo da gezilecek yerleri şu şekilde sıralayabiliriz:

  • İmparatorluk Sarayı
  • Sensoji Tapınağı
  • Ueno Park
  • Kaneiji Tapınağı
  • Tokyo Ulusal Müzesi
  • Tokyo Modern Sanat Müzesi
  • Shinjuku

Uçak Bileti

İlgini Çekebilir

Malta Adası Uçak Bileti

Malta Adası Uçak Bileti

Avrupa’da yer alan ada devleti parçası Malta adası uçak bileti ile gidilerek tarihinin hazine yuvası …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir