Anasayfa / Japonya Uçak Bileti / Tokyo Uçak Bileti
Tokyo uçak bileti
Tokyo uçak bileti

Tokyo Uçak Bileti

Tokyo uçak bileti sayfamızdan, en ucuz Tokyo uçak bileti fiyatlarını karşılaştırıp, kolayca satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

 

Japonya’nın başkenti olan Tokyo, merkezinde 12 milyon insanı barındırır ve en kalabalık şehridir. Tokyo dünyanın en iyi metropollerinden birisi olarak bilinir ve yaşamın en pahalı olduğu şehirler arasında yer alır. Öncelerde küçük bir balıkçı kasabası iken şimdilerde doğunun başkenti olmuştur. Tarihi uzun yıllara dayanan Tokyo’nun eski adı “Edo” ‘dur. 1603’ten itibaren özellikle ekonomi ve kültür alanında gelişmeye başladı. 1923 depreminden dolayı Tokyo şehri ağır hasar görmüş, toparlanması zaman almıştır. Daha sonra II. Dünya Savaşı’nda ABD tarafından atılan atom bombası şehri yerle bir etti. Fakat Japonya inanılmaz bir değişim göstererek günümüzde her alanda gelişme göstermeye hızla devam ediyor.

Tokyo’da Ulaşım

Tokyo, metropol bir şehir olduğu için başta ulaşım sistemi karmaşık görünür. Alıştığınızda ise hemen hemen her yere toplu taşıma araçlarıyla gidebilirsiniz. Tokyo şehir merkezinde gezmek için JR ve Yamanote hatları kullanılır. Her istasyon giriş ve çıkışlarında bilet makineleri ve otomatik bilet kontrol makineleri bulunur. Tokyo’da metro ve otobüsleri kullanmak için Suica kartlarından almak gerekiyor. Suica kartları birçok şehir içi ulaşımdan farklı olarak gidilen mesafeye göre ücretlendirilir. Narita Havaalanında her terminalin kendi tren hatları mevcuttur. Tokyo’da trenler daha hızlı hizmet verdiği için otobüsten daha pahalı hizmet vermektedir. Haneda Havaalanı terminal dışında metro istasyonu ile metro hattına geçebilir, şehir merkezine kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

 

Uçak Bileti