Anasayfa / Japonya Uçak Bileti / Kyoto Uçak Bileti

Kyoto Uçak Bileti

Kyoto uçak bileti sayfamızdan, en ucuz Kyoto uçak bileti fiyatlarını karşılaştırıp, kolayca satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Japon İmparatorluğunun başkenti olan Kyoto, bin yıldan fazla süredir varlığını koruyan en büyük şehirlerden birisidir.

En kalabalık ülkelerden birisi olan Japonya, insanların en çok merak ettiği yerlerden bir tanesidir. Gelenek ve görenekleri ile farklı bir tarza bürünen ülke, turistlerin akın ettiği ülkedir. Kyoto ise ülkenin başkenti olarak aynı ilgiyi gören yerlerden biridir. Kyoto, 1,5 milyon nüfusa sahiptir. Şehrin isminin anlamı ise ” Başkentlerin başkentidir.” Şehrin ilgi görmesinin nedenleri içerisinde 2 binden fazla tapınağın olmasıdır. Gezilecek birçok yeri bulanan şehir seyahat severlerin ilgisini çekmeyi başarmıştır. Japonya’nın mimarisini, geleneklerini, kültürünü en iyi yansıtan şehir Kyoto olmaktadır.794 ve 1868 yılları arasında Kyoto, eski imparatorluğunda başkenti olmuştur.

Şehir Japonya’nın da en büyük kenti olmaktadır. 827, 83 kilometrekare olan şehri bir kaç defa ” Dünyanın en güzel şehri ” seçilmiştir. Kitayama, Higashiyama, Nishiyama dağları şehrin etrafını saran dağlardır. Gelişmiş şehir olan Kyoto, finans ve eğitim anlamında da ileri seviyede olan bir yerdir. Kyoto Üniversitesi en prestijli üniversitelerden bir tanesidir. İkinci Dünya Savaşından bombalardan kurtulan şehrin bazı mimari yapıları ise görülmeye değer. Kyoto’da 17 bölgede UNESCO Dünya Mirası Listesinde yerini almıştır. Şehrin her yerini gezmek isterseniz 4 – 5 gününüzü ayırmanızı tavsiye ederiz. Şehirde yaşayacağınız en büyük sorun dil sorunu olabilir. Ancak otel, restoran, cafe gibi bir çok yerde çalışanlar İngilizce bilmektedirler.

Kyoto’ya Ulaşım Nasıl Sağlanır ?

Ülkemizden Kyoto şehrine uçuş seferleri direk düzenlenmemektir. Ancak Osaka Kansai Havalimanına İstanbul’dan direk uçuş seferleri gerçekleştirilmektedir. Osaka’dan Kyoto’ya gitmek için de Haruka Express trenine binebilirsiniz. Tokyo’dan Kyoto’ya ulaşım gerçekleştirmek için hızlı tren ve otobüs ulaşım araçlarını tercih ederek, kolaylıkla şehre ulaşabilirsiniz. Yolculuk süresi ortalama 11 saat olmaktadır.

Kyoto’da Şehir İçi Ulaşım

Japonya’da ulaşım ağında en gelişmiş şehirlerden bir tanesi Kyoto’dur. Şehir içinde ulaşım kolay sağlanmaktadır. İlk akla gelen ulaşım aracı otobüsler olmaktadır. Otobüsten sonra diğer bir ulaşım aracı metro ve taksilerdir. Gece kullanılan taksilerde ücret gündüz taksi fiyatlarına göre daha pahalı olabilmektedir. Şehirde ulaşım araçlarını kullanarak gezinizi kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Uçak Bileti

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir