Anasayfa / Ucuz Uçak Bileti / İstanbul Oslo Uçak Bileti
İstanbul Oslo Uçak Bileti
İstanbul Oslo Uçak Bileti

İstanbul Oslo Uçak Bileti

İstanbul Oslo uçak bileti sayfamızdan, en ucuz İstanbul Oslo uçak bileti fiyatlarını karşılaştırıp, kolayca satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

 

Norveç’in başkenti ve aynı zamanda en büyük şehri olan Oslo, Kopenhag ve Stockholm’dan sonra İskandinavya’nın dördüncü büyük şehridir. Oslo, yaşam standardının yüksek olduğu yerlerden biridir. Dünyanın en pahalı şehirlerinden biri olan Oslo, bir liman kentidir. Doğa güzellikleri ile turistlerin dikkatini çeken ve gözde noktalarından biri olan Oslo, bol oksijene sahip bir şehirdir.

İstanbul Oslo arası uçuş mesafesi 2.429 kilometredir. İstanbul Oslo arası yaklaşık uçuş süresi ise 3 saattir. Oslo’ya gitmek isteyenler uçak biletlerini gidiş tarihinden uzun bir süre önce alarak, daha uygun bir ücrete bilete sahip olabilirler.

Havalimanından Oslo şehir merkezine ulaşım

Gardermoen Havalimanı lkenin en işlek havalimanıdır. Oslo’ya uzaklığı ise 35 kilometredir. Yurtiçi, yurtdışı sürekli olarak yolcu taşıyan havalimanından şehir merkezine toplu taşıma araçları ile ulaşabilirsiniz. Şehir merkezine tren, otobüs gibi araçlarla gidebileceğiniz gibi araç kiralama ya da taksi ile de ulaşabilirsiniz.

Oslo’ya ne zaman gidilir?

Gulf Stream etkisinin hissedildiği şehirde kış ayları oldukça soğuk ve kar yağışlı geçmektedir. Özellikle Temmuz ve Ekim ayları arasında yağışlı geçen şehre en çok ziyaret yaz aylarında gerçekleşmektedir. Bu aylarda ortalama sıcaklık ise 20 derecedir.

Oslo’da gezilecek yerler

Bir liman kenti olan Oslo’da ilk olarak gezilmesi gereken yerler arasında limanı gelmektedir. Ziyaretçilerin ilk rotası olan şehrin limanı ve liman mekanları oldukça sevilmektedir. Bunun dışında tarihi yapıları, parkları, kafe ve restoranları oldukça fazla ziyaret alan yerlerinden biridir. Oslo’da gezilmesi gereken yerleri şöyle sıralayabiliriz:

Karl Johans Caddesi

Kraliyet Sarayı

Opera House

Vigeland Heykel Parkı

Akershus Hisarı

Uçak Bileti

İlgini Çekebilir

Malta Adası Uçak Bileti

Malta Adası Uçak Bileti

Avrupa’da yer alan ada devleti parçası Malta adası uçak bileti ile gidilerek tarihinin hazine yuvası …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir