Anasayfa / Hindistan Uçak Bileti / Bombay Uçak Bileti
Bombay uçak bileti
Bombay uçak bileti

Bombay Uçak Bileti

Bombay uçak bileti sayfamızdan, en ucuz Bombay uçak bileti fiyatlarını karşılaştırıp, kolayca satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Merak duyulan ülke Hindistan’da büyük şehirlerin her biri farklı güzelliktedir. Bombay şehri bunlardan birisi.

Hindistan’ın en büyük şehirlerinden birisi Bombay’dir. Ülkenin ikinci büyük şehri, Dünyanın ise onuncu büyük şehri olmaktadır. Şehrin nüfusu 21 milyondur. Hindistan’ın batısında bulunan Maharaştra Eyaletinin başkentidir. Nüfusun çoğunluğunu Müslümanlar, Hıristiyanlar, Partlar, Maharatalar oluşturuyor. Şehrin ismi İngilizler tarafından Mumbai olarak değiştiriliyor. Ancak 16. yüzyılda Portekizliler tarafından işgal edilmiş ve onlar tarafından Bombay olarak yeniden adlandırılmış. Bombay’in ismi ise ” Güzel Körfez” anlamını taşımaktadır. Süveyş kanalı sayesinde ticari anlamda gelişme gösteren şehir, tarihten bu yana önemli göçler almaktadır. Ticaretin yanı sırada endüstrinin de büyüme gösterdiği şehir, makine, besin, kimya ithalatını gerçekleştirmektedir.  Hindistan için önemli gelir kaynağı olan Bombay, liman üzerinden yılda 26 milyonluk yük trafiğine ev sahipliği yapmaktadır. Bombay diğer şehirlere göre fazla göç aldığı için daha çeşitli insan gruplarına sahiptir diyebiliriz. Şehir film sektöründe de tercih edilen bir yerdir. Birçok dizi ve filmin sahnelerinde yer gösterilmiştir.

Bombay’a Ulaşım Nasıl Sağlanıyor ?

Türkiye’den Bombay’a direk veya aktarmalı uçuş seyahatleri gerçekleştirebilirisiniz.  Chhatrapati Shivaji Uluslararası Havalimanına gün içerisinde birçok uçak seferleri düzenlenmektedir.

Bombay Şehir İçi Ulaşım Nasıl Sağlanır ?

Bombay’da şehir içerisinde ulaşım genellikle otobüs, tren, taksi ve tren ile sağlanıyor. Turistler için toplu taşıma araçlarına yönelik bir yönlendirme sağlanmadığı için genellikle taksiler turistlerin tercih ettikleri araç oluyor. Otobüs ağı ise şehirde Hindistan’a göre daha iyi bir ağa sahiptir. Otobüs hatlarında 05:00 ve 23:00 saatleri arasında hizmet alabiliyorsunuz. Otobüs biletlerini 70 rupiye alabilirsiniz. Taksilerin ücretleri ise 18 rupiden 22 rupiye kadar çıkmaktadır. Taksi ile şehir merkezi 30 dakikada ulaşıyorsunuz. Bu mesafede 170 rupi ödenmektedir.

Uçak Bileti

İlgini Çekebilir

Alappuzha Uçak Bileti

Alappuzha Uçak Bileti

Alappuzha uçak bileti sayfamızdan, en ucuz Alappuzha uçak bileti fiyatlarını karşılaştırıp, kolayca satın alma işlemini …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir