Anasayfa / Hindistan Uçak Bileti / Mumbai Uçak Bileti
Mumbai uçak bileti
Mumbai uçak bileti

Mumbai Uçak Bileti

Mumbai uçak bileti sayfamızdan, en ucuz Mumbai uçak bileti fiyatlarını karşılaştırıp, kolayca satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Hindistan’ın en büyük şehirleri içerisinde Mumbai’de yer alıyor. Gelin bu şehri birlikte tanıyalım.

Hindistan insanlarda merak uyandıran bir ülkedir. İnsanların yaşayış tarzları ile farklı bir pencereye dahil olmanız, Hindistan’ın şehirlerinde kaçınılmaz bir parçadır. Şehirlerin büyüklüğü ve kalabalıklığı insanların dikkatini çekmektedir. Mumbai şehri bu kalabalık şehirlerden bir tanesidir. Hindistan’ın batısında yer alan bu şehrin adı eski yüzyıllarda Bombay olarak anılmaktaydı. Ancak sonraki dönemlerde İngilizler tarafından Mumbai olarak  değiştirilmiştir.

Mumbai, Süveyş Kanalının aktif hale getirilmesi ile göç anlamında büyük önem kazanmıştır. Ticaretin değer kazandığı şehre göçler gerçekleştirilmiştir. Yoğun endüstrinin de gelişme gösterdiği şehir ticaret merkezlerinden birisi konumuna gelmiştir. Ticaretin büyümesine rağmen halkın büyük bir kısmı yoksullukla mücadele etmektedir. Şehirde gecekondu semtleri oldukça fazladır. Bu nedenden dolayı da halkın alım- satım gücü düşük seyirde olmaktadır.

Şehre ziyarete gelenler ise şehrin aslında doğu batı şeklinde iki kısma ayrıldığını fark edecekler. Doğuda film sektörü oldukça gelişim göstermiş, batı kısmında ise en eski yerleşim yerlerinin bulunduğunu görmekteyiz. Mumbai’de gezilecek yerlerden önem içeren müze, galeri ve lüks restoranlar ise şehrin güneyinde yer almaktadır. Mumbai Hindistan’ın birinci büyük şehri olmakla birlikte dünyanın dokuzuncu büyük şehir konumundadır.

Mumbai’e Ulaşım

Türkiye’den Mumbai’ye gitmek isterseniz aktarmalı ve direkt olan uçuşlardan faydalanabilirsiniz. Gün içerisinde birçok farklı ülkelerden şehre uçuş gerçekleştirilmektedir.

Mumbai Şehir İçi Ulaşım

Mumbai, içerisinde turistlerin yoğun olmasından dolayı bazı bölgelerde kalabalık insan toplulukları görebilirsiniz. Bu insanlar burada ne yapıyor sorusu aklınıza gelmeden söyleyelim ki boş taksi arayışı içerisinde olabilirler. Mumbai’de şehir içi ulaşımda en çok tercih edilenlerden birisi taksidir. Otobüs ve tren ise diğer ulaşım araçları olarak karşımıza çıkıyor. Tren sisteminde şehirde toplam 3 hat bulunuyor. Tren bilet ücretleri sabit 160 rupidir. Otobüs biletleri ise daha uygun olup 70 rupiden satılmaktadır.

Uçak Bileti

İlgini Çekebilir

Alappuzha Uçak Bileti

Alappuzha Uçak Bileti

Alappuzha uçak bileti sayfamızdan, en ucuz Alappuzha uçak bileti fiyatlarını karşılaştırıp, kolayca satın alma işlemini …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir