Anasayfa / Ucuz Uçak Bileti / İstanbul Jakarta Uçak Bileti
İstanbul Jakarta Uçak Bileti
İstanbul Jakarta Uçak Bileti

İstanbul Jakarta Uçak Bileti

İstanbul Jakarta uçak bileti sayfamızdan, en ucuz İstanbul Jakarta uçak bileti fiyatlarını karşılaştırıp, kolayca satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

 

Havalimanından Jakarta Şehir Merkezine Ulaşım

Günedoğu Asya’nın en kalabalık şehri olan bu yerde şehir merkezine ulaşımı birçok araç ile sağlayabiliyorsunuz.

Jakarta Hakkında

Jakarta Endonezya’nın başkentidir. Oldukça kalabalık bir nüfusa sahip olan bu bölgede 8 milyonu aşkın bir nüfus bulunuyor. Önemli bir liman şehri olmasıyla da ünlü olan kentte, İstiklal Camisi kentin simgesi haline gelmiştir. Şehrin adının anlamı ise “Zafer” anlamına gelmektedir.

Şehir içerisinde gezeceğiniz yerlerden birkaçı da Bağımsızlık Anıtı, Sunda Kelapa, Glodok, Bit Pazarı, Gereja Immanuel, Kuş ve Balık Pazarı, Tamam Fataahillah gibi yerler oluyor. Jakarta’da parklarda oldukça ünlüdür. Akvaryumlu alanlardan, su plajlarına pek çok alanda vakit geçirebilirisiniz. Şehir merkezine yakın bir yerde bulunan dünyanın en büyük yelkenli ticaret gemilerinin bulunduğu alanları da görmeniz tavsiye ediliyor. Taman Mini İndoseia İndah’da  Endonezya’nın 250 çeşit kültür yapısını yansıtan minyatür bir parktır.

Jakarta iklimi tropikal iklim olup hava genelde sıcak ve nemlidir. En çok yağış aldığı zamanlar ise Ekim ve Kasım aylarıdır. Turistlerin şehre gidecekleri en uygun zaman ise Haziran ve Eylül arası aylardır.

Havalimanından Jakarta Şehir Merkezine Ulaşım

Halim Perdana Havalimanı

Taksi

Taksi şehir içerisinde tercih edebileceğiniz ulaşım araçları içerisinde bulunuyor. Özellikle havalimanından şehir merkezine Mercedes marka Silver  Bird taksileri, Blue Bird taksileri ve limuzinle hizmet veren Goid Bird taksileri tercih edebileceğiniz seçenekler içerisinde bulunuyor.

Otobüs

Damri denilen otobüsler havalimanından şehir merkezinize ulaşmanızı kolaylaştırıyor.

Soekaarno Hatta Intl Havalimanı

Taksi

Soekaarno Havalimanında hemen hemen her çıkış noktasında taksi bulunmaktadır.

Shuttle Otobüs

Agra Mas şirketine ait olan Shuttle otobüsleri sizleri şehir merkezine kolayca ulaştırıyor.

Araç Kiralama

3 terminal binasında olan ofislerden araç kiralayarak şehir merkezine kolaylıkla ulaşabilirsiniz. 24 saat açık olan ofislerde araç bulma imkanınız kolaylaşıyor.

Uçak Bileti

İlgini Çekebilir

Arizona Uçak Bileti

Arizona Uçak Bileti

Arizona uçak bileti sayfamızdan, en ucuz Arizona uçak bileti fiyatlarını karşılaştırıp, kolayca satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir