Anasayfa / Meksika Uçak Bileti / Acapulco Uçak Bileti
Acapulco Uçak Bileti
Acapulco Uçak Bileti

Acapulco Uçak Bileti

Acapulco uçak bileti sayfamızdan, en ucuz Acapulco uçak bileti fiyatlarını karşılaştırıp, kolayca satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

20.yüzyılın 60’lı yıllarında popüler bir merkez haline gelen Acapulco, geleneksel olarak beğenilen şehirlerden biridir.

Acapulco, Meksika’nın Pasifik kıyısında yer alan bir şehirdir. Resmi ismi Acapulco de Juarez’dir. Şehre Koloni Döneminde liman yapılmıştır. Şimdilerde Meksika’nın önemli liman kenti Acapulco’dur. Acapulco denildiği zaman tatil severlerin akıllarına sahil gelmektedir. Çünkü kent Meksika’nın en büyük sahil şeridine sahiptir. Guerrero bölgesinin en gelişmiş ve en turist çeken şehri Acapulco’dur. Orta Amerika’nın en gözde tatil beldelerinden biri olduğu için yerli yabancı birçok turiste tatil için ev sahipliği yapmaktadır. Kent Mexico City’e 3 saat uzaklıkta bir mesafede bulunuyor. Şehirde ağustos ve temmuz ayları çok sıcak ve nemli geçtiği için insanlar genelde kasım ile aralık aylarında kenti ziyaret ederler.

Şehirdeki yüksek gökdelenler, cam binalar, muazzam parklar, kültür ve eğlence tesisleri tüm yönleri ile beğeni kazanmayı hak ediyor. Hollywood yönetmenlerinin uğrak bölgelerinden biri haline gelen Acapulco ,birçok filme konu olmuştur. Yapılan bina ve lüks oteller ile ” Elmas Şehir ” unvanına sahip oluyor. Son zamanlarda gece hayatı ile meşhur olan şehrin, yaz aylarında en çok tercih edilen tatil yerlerinden biridir.

Acapulco’ya Nasıl Ulaşım Sağlanır ?

Acapulco’ya Türkiye’den direk uçuş seferleri sağlanamamaktadır. Ancak ülkenin farklı yerlerine ulaşım sağlayarak Acapulco’ya aktarmalı olarak 18 saat süren bir yolculukla gidebilirsiniz. ABD’ye gidip orada aktarmalı olarak Meksika’ya geçmekte diğer alternatifler içerisinde yer alır. Meksika Türklere vize uygulan bir ülkedir. Meksika vizesinin haricinde Amerika vizesiyle de ülkeye giriş yapabilirsiniz.

Acapulco Şehir İçi Ulaşım Nasıl Sağlanır ?

Acapulco içinde en çok tercih edilen ulaşım araçları taksi ve otobüslerdir. Şehrin her bölgesine otobüs ağı bulunuyor. Araç kiralayarak da şehir turunuza devam edebilirsiniz.

Uçak Bileti

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir